فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری.. مالزی رستوران رهبر کره‌شمالی در کوالالامپور را تعطیل کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در پی بالا گرفتن تنش میان کوالالامپور و پیونگ‌یانگ در نتیجه ترور برادر ناتنی کیم‌جونگ اون، رهبر کره‌شمالی، مقامات مالزی رستوران متعلق به رهبر کره‌شمالی در کوالالامپو را تعطیل کردند.

  خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی دوشنبه 15 مه از تعطیلی رستوران «پیونگ‌یانگ کویرو رستورانت» در کوالالامپور خبر داد و به نقل از یک منبع ناشناس گزارش کرد: «تصمیم تعطیلی رستوران متعلق به رهبر کره‌شمالی در پایتخت مالزی در راستای تحریم‌های بین‌المللی وضع شده علیه پیونگ‌یانگ به دلیل برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کره‌شمالی، اتخاذ شده است».

  این منبع خبری خبرگزاری یونهاپ که از او نامی برده‌ نشده‌ است، افزود: «این رستوران یکی از 10 رستوران دیگر کره‌شمالی در جنوب شرق آسیا است که وظیفه جمع‌آوری ارز و پول خارجی مورد نیاز بلندپروازی‌های کیم‌جونگ اون را بر عهده دارد».

  پیش از این پیونگ‌یانگ کارکنان این رستوران را به دلیل آنچه "ضعف درآمد و عدم استقبال" توصیف شده، از پیونگ‌یانگ فرا خوانده بود

  مقامات کره‌شمالی، مالزی را به همدستی با کره‌جنوبی در زمینه تحقیقات مرتبط با ترور برادر ناتنی رهبر کره‌شمال، که در فوریه گذشته در فرودگاه مالزی با یک ماده سمی ترور شد، متهم می‌کنند. در پی این حادثه و پس از اخراج سفیر کره‌شمالی از کوالالامپور روابط دو کشور دچار تنش شد و کره‌شمالی نیز سفر مالزی را از پیونگ‌یانگ اخراج کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران