فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا: هدف دونالد ترامپ از سفر به سعودی مقابله با تروریسم ایران است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رکس تیلرطون وزیر امور خارجه ایالات متحده دوشنبه 15 مه با تاکید بر اتفاق نظر کشورهای منطقه درباره نقش ایران در بی‌ثباتی و ناامنی خاورمیانه، هدف از سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به پادشاهی سعودی را مقابله با تروریسم ایران اعلام کرد.

  رکس تیلرسون در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی» گفت: «یکی از اهداف اصلی سفر دونالد ترامپ به پادشاهی عربی سعودی، ایجاد ائتلافی برای مقابله با سیاست‌های ایران است».

  تیلرسون افزود: «گمان می‌کنم همه کشورهای منطقه درباره نقش و اقدامات ایران در بی‌ثبات‌سازی منطقه اتفاق نظر دارند».

  او تاکید کرد: «مقابله با اقدامات ایران و نه مقابله با یک مذهب خاص، به یک ضرورت تبدیل شده است».

  دونالد ترامپ 20 ماه ممه جاری در اولین سفر خارجی خود، پس از انتخاب به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به پادشاهی عربی سعودی سفر می‌کند. ترامپ از دیدار با سران کشورهای عربی اسلامی به اسرائیل و واتیکان نیز سفر خواهد کرد.

  وزیر امور خارجه آمریکا اذعان کرد که ایران تروریسم و افراط‌گرایی در منطقه را حمایت می‌کند و دست به اقداماتی می‌زند که منطقه را بی‌ثبات می‌کنند.

  دولت دونالد ترامپ، برخلاف دولت سابق آمریکا، تهران را به حمایت از تروریسم و افراط‌گرایی در منطقه متهم کرده و اعلام کرده است که در مقابله اقدامات ایران برای نفوذ در منطقه ساکت نمی‌نشیند.

  علاوه بر رئیس‌جمهوری و وزیر امورخارجه ایالات متحده، دیگر مقامان این کشور و از جمله مایک پنس، معاون ترامپ و جیمس متیس، وزیر دفاع آمریکا بر نقش و اقدامات تروریستی ایران در خاورمیانه تاکید کرده‌اند.

  مسئولان کاخ سفید اعلام کرده‌اند که دولت ترامپ، سیاست‌های این کشور درباره ایران و از جمله توافق اتمی میان ایران و کشورهای پنچ به علاوه یک را بازنگری می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران