فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قبل از فروش تلفن همراه‌تان حتما این پنج کار را انجام دهید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اگر قصد دارید تلفن همراه‌تان را بفروشید و تلفن جدیدی بخرید، انجام پنج کار زیر علاوه بر اینکه می‌تواند در محافظت از اطلاعات شما نقش مهمی داشته باشد، احتمالا بتواند کمک کند تلفن قدیمی خود را اندکی گران‌تر بفروشید.

  از یاد نبرید که تلفن همراه شما تقریبا آرشیو همه چیز شماست؛ از تصاویر کاملا خصوصی گرفته تا ایمیل‌های کاری و موسیقی‌های مورد علاقه. لیست مخاطبان و گذرواژه‌های شخصی و اطلاعات حساب‌های بانکی و داده‌های حیاتی دیگر را نیز مد نظر داشته باشید. لذا حتما این پنج کار را قبل از فروش تلفن همراه انجام دهید.

  1-تهیه یک نسخه پشتیبان از داده‌های تلفن همراه‌

  بسیاری از داده‌های موجود در تلفن همراه را ممکن است ماه‌ها به کار نبرید ولی یادتان باشد "هر چیز که خوار آید، یک روز به کار آید". لذا به جای آنکه مستقیما اطلاعات موجود در تلفن را پاک کنید، ابتدا یک نسخه پشتیبان از آنها تهیه کنید. حساب‌های ابری بهترین گزینه برای اینکار هستند. گوگل درایو یکی از بهترین گزینه‌هاست. کاربران آندروید می‌توانند همه مخاطبان، فایل‌ها و حتی تقویم خود را روی گوگل‌درایو داشته باشند. اگر از تلفن همراه با سیستم عامل آیفون استفاده می‌کنید، با استفاده از سرویس آی‌کلاود می‌توانید یک نسخه پشتیبان از داده‌هایتان داشته باشید.

  2-رمزگذاری و حذف داده‌ها

  پس از آنکه تهیه نسخه پشتیبان را به پایان بردید، همه اطلاعات، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در تلفن همراه را پاک کنید. بهتر است قبل از پاک کردن، روی همه اطلاعات موجود رمز بگذارید تا حتی در صورتی که این اطلاعات بازیابی شد، برای مشاهده آنها نیاز به رمز باشد. پس از انجام این مرحله، به بخش تنظیمات تلفن همراه بروید و آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. اینکار همه اطلاعات موجود در موبایل‌تان را پاک می‌کند.

  3-برداشتن کارت حافظه

  اگر تلفن همراه شما از کارت حافظه جانبی برای ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می‌کند، حتما این کارت حافظه را بردارید. می‌توانید نسخه پشتیبان را در کارت حافظه خود نیز ذخیره کنید. بسیاری از کسانی که تلفن همراه خود را می‌فروشند، فراموش می‌کنند کارت حافظه را بردارند.دقت کنید که حتما اینکار را بکنید.

  4- افزودن اطلاعات ساختگی به تلفن همراه

  تقریبا همه افرادی که تلفن همراه خود را می‌فروشند از این موضوع که ممکن است اطلاعات آنها بازیابی شود، بیم دارند. برای جلوگیری از بازیابی اطلاعات قدیمی بهترین کار، افزودن اطلاعات ساختگی و پرحجم به حافظه تلفن همراه است. پس از حذف اطلاعات تلفن همراه، چند فیلم حجیم درون تلفن همراه کپی کنید، با یک حساب ایمیل ساختگی درون تلفن همراه لاگین کند و سپس تلفن خود را کاملا ریستارت کند. با اینکار بازیابی اطلاعات تقریبا غیرممکن می‌شود.

  5-تمیز کردن بدنه تلفن همراه قبل از فروش

  هرچه تلفن همراه شما تمیزتر باشد، احتمال اینکه بتوانید گران‌تر بفروشید، بیشتر است. جای اثر انگشت و لک‌ها را از روی صفحه موبایل پاک کنید و تا جایی که امکان دارد عیوب ظاهری را بر طرف کنید. می‌توانید لایه محافظ صفحه نمایش را عوض کنید. هیچ کس رغبتی برای خرید یک تلفن کثیف و با صفحه‌ای پر از خش ندارد. اگر شما از کسانی هستید که جعبه تلفن همراه و سایر وسایل آن مانند شارژر، هندزفری و دفترچه راهنما را نگاه می‌دارند، حتما آن را در هنگام فروش به مشتری عرضه کنید. این کار سبب ترغیب دیگران به خرید تلفن شما خواهد شد. توصیه می‌شود حتما تلفن همراه را قبل از فروش کاملا شارژ کنید. در پایان، یادتان نرود سیم‌کارت خود را از روی گوشی بردارید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران