فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دونالد ترامپ خواستار اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه پیونگ‌یانگ شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پس از آزمایش موشک‌های جدید بالستیک توسط کره‌شمالی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، خواستار اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه پیونگ‌یانگ شد.

  در بیانیه‌ای که کاخ سفید درباره آزمایش موشک‌های جدید بالستیک کره‌شمالی منتشر کرد، این اقدام، یک اقدام تحریک‌آمیز توصیف شده که باید همه کشورها را برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه کره‌شمالی فرا خواند.

  دونالد ترامپ نیز گفت: «نمی‌توان تصور کرد، روسیه از جدیدترین آزمایش موشکی کره‌شمالی و از سقوط این موشک در منطقه‌ای نزدیک به روسیه، خوشحال باشد.»

  در ادامه بیانیه کاخ نیز آمده است: «موشک کره شمالی در منطقه‌ای کاملا نزدیک به خاک روسیه به زمین نشسته است. در حقیقت این موشک بیش از آن که به ژاپن نزدیک باشد، به روسیه نزدیک بود. نمی‌توان تصور کرد رئیس‌جمهوری روسیه از این موضوع خوشحال باشد.»

  از سوی دیگر، مون جای ان، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی آزمایش موشکی همسایه شمالی خود را محکوم کرد و آن را یک "عمل تحریک‌آمیز بی‌پروا" توصیف کرد. این اولین آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهوری جدید کره‌جنوبی است.

  سخنگوی رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در بیانیه‌ای که پس از نشست اضطراری مون جای ان با مشاوران امنیتی‌اش برای بررسی موضوع، منتشر کرد، گفت: «رئیس‌جمهوری از این عمل تحریک‌آمیز بی‌پروا که تنها چند روز پس از روی کار آمدن ریاست‌جمهوری جدید کره‌جنوبی انجام می‌شود، عمیقا متاسف است.»

  فرماندهی ارتش آمریکا در اقیانوس آرام، اعلام کرد، روز شنبه 13 می 2017، کره‌شمالی یک موشک در نزدیکی کوسانگ پرتاب کرد، لیکن مسافتی که این موشک طی کرد، نشان نمی‌دهد این موشک، یک موشک بالستیک قاره‌پیما باشد.

  سخنگوی ارتش آمریکا گفت: «این موشک در ساعت 10:30 به وقت هاوایی پرتاب شد و در دریای ژاپن سقوط کرد. در حال حاضر بررسی‌ها برای تشخیص مدل این موشک در جریان است، لیکن مسافتی که موشک طی کرد، با موشک‌های بالستیک قاره‌پیما تناسب ندارد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران