فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عملیات ساخت دیوار مرزی میان ایران و ترکیه آغاز شد

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  ارگون توران رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی وابسته به نخست وزیری ترکیه (TOKİ) در خصوص پروژه احداث دیوار در مرز با ایران به خبرنگار آناتولی گفت که دیوار حائل در مرز ترکیه و ایران در استان‌های ایغدیر و آغری و به طول 144 کیلومتر احداث خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی توران شنبه 13 مه افزود: «در طول این دیوار نیز راهی برای دسترسی احداث خواهیم کرد».

  وی در این زمینه همچنین اظهار داشت: «این پروژه در 5 مرحله انجام خواهد شد که مناقصه آن انجام شده است. در حال حاضر عملیات ساخت کارگاه های ساخت و ساز و تملک و تحویل اراضی مورد نظر را انجام می‌دهیم. مرحله اول پروژه اکتبر امسال به پایان خواهد رسید».

  او ادامه داد: «پانزده درب در طول این دیوار ساخته خواهد شد. برای ساخت این درب‌ها از مطمئن‌ترین مواد و تجهیزات استفاده می‌کنیم. شیشه‌های ضد گلوله در این درب‌ها تعبیه خواهد شد. همچنین دیوارها قابلیت حمل و نقل دارند و برای ساخت این دیوارها از بتن‌ با سطح مقاومت بالا به شکل بلوک استفاده کرده‌ایم».

  ارگون توران گفت: «دیوار حائلی نیز بین ترکیه و سوریه احداث خواهد شد. در این پروژه 511 کیلومتری، 97.27 کیلومتر دیوار در استان ختای، 67.41 کیلومتر در استان کیلیس، 38.10 کیلومتر در استان غازی عنتپ، 194.84 کیلومتر در استان شانلی‌اورفا، 66.81 کیلومتر در استان ماردین و 47.34 کیلومتر دیوار در استان شرناق احداث خواهد شد».

  رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی افزود: «تاکنون مجموعا 290 کیلومتر در مرزهای استانی به پایان رسیده که این دیوارها 2 متر عرض، 3 متر ارتفاع و 7 تن وزن دارند و ارتفاع دیوارها با سیم‌خاردار به 4 متر می‌رسد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران