فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله سایبری «بی‌سابقه» بیش از 100 کشور را در نوردید

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  مرکز مبارزه با جرایم سایبری پلیس اروپا (یوروپل) شنبه 13 مه اعلام کرد حمله سایبری بین‌المللی که بر تعدادی از کشورها و سازمان‌ها تاثیر گذاشته، «بی سابقه» است.

  در بیانیه یوروپل آمده است: «سطح حمله سایبری اخیر بی سابقه است و به تحقیقی بین‌المللی و پیچیده برای شناسایی عاملان نیاز دارد».

  مرکز اروپایی مبارزه با جرایم سایبری افزود که با واحدهای مبارزه با جرایم یایبری کشورهای آسیب دیده و شرکای صنعتی برای کمک به قربانیان حمله سایبری، همکاری می‌کند.

  روز شنبه شماری از حملات سایبری همزمان، حدود 100 کشور را هدف قرار داد. ده‌ها شرکت و سازمان در جهان از جمله بیمارستان‌هایی در بریتانیا و شرکت خودرو سازی رنو فرانسه، از جمله اهداف این حمله سایبری بودند.

  ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا هم این حمله سایبری را «بین‌المللی» توصیف کرد.

  مقام‌های آمریکایی و بریتانیایی از افراد و شرکت‌های آسیب دیده خواستد پولی به هکرها نپرداختند. هکرها از افراد هدف قرار گرفته در مقابل باز کردن حساب‌های کاربری شخصی‌شان، پول می‌خواهند.

  از سویی وزرای دارایی کشورهای عضو گروه هفت بر روی مساله «امنیت سایبری» تمرکز کرده‌اند. این موضوع در دستور کار وزرای این مجموعه که در منطقه باری در جنوب شرق ایتالیا در حال برگزاری است، قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران