فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ از تصمیم خود در برکناری رییس FBI دفاع کرد

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه 10 مه در اولین گفتگو با خبرنگاران پس از برکناری جیمز کامی، رییس پیشین پلیس فدرال آمریکا (FBI) از تصمیم خود دفاع کرد و گفت کامی «کارش را درست انجام نداده است».

  اظهارنظر ترامپ گوشه‌ای از تلاش‌های کاخ سفید برای توضیح دلیل برکناری کامی بود که روز سه‌شنبه به طور ناگهانی از کار برکنار شد. کامی هنگام برکناری سرگرم تحقیق در مورد احتمال دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در سال 2016 بود.

  مقامات کاخ سفید در روز چهارشنبه جزییات بیشتری در مورد دلیل این برکناری و حوادثی که منجر به آن شد در اختیار عموم قرار دادند.

  یکی از دلایل عنوان شده نحوه برخورد کامی با تحقیقات در مورد هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، به خاطر استفاده از یک سرور خصوصی برای ایمیل‌هایش بود که بدون هیچ اتهامی پایان یافت.

  این مقامات همچنین گفتند ترامپ از قبل قصد داشت کامی را برکنار کند اما بعد منصرف شد ولی از این موضوع هرگز راضی نبود.

  مجلس سنای آمریکا مشغول بازنگری پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکاست و قرار است روز پنجشنبه اندرو مک‌کیب، جانشین موقت رئیس FBI در سنا حاضر شود و توضیحاتی ارائه دهد.

  ترامپ برای برکناری کامی با عده‌ کمی از مشاوران نزدیک خود و از جمله مایک پنس، معاون ریاست جمهوری، جارد کوشنر، داماش رینس پریبوس، رییس دفترش و دون مک‌گاهن مشاور کاخ سفید گفتگو کرد. او حکم برکناری کامی را زمانی که او سرگرم دیدار با اعضای سازمان FBI در کالیفرنیا بود صادر کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران