با خطرناک‌ترین ۱۰ باند جنایت‌کار جهان آشنا شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اگر فکر می‌کنید زورگو‌های مدرسه یا جماعت اوباش در میخانه بدترین باندها هستند، هنوز نمی‌دانید بدترین باندهای خطرناک جهان کدام هستند.

آنها گروه‌های خشنی هستند که باورتان نمی‌شود، جنایتکارانی فرورفته در خشونت، تهدید و جنایت که حتی نگاه کردن به آنها رعشه به اندام شما می‌اندازد. ما ۱۰ باند دیوانه‌تر از بقیه را در اینجا به شما معرفی می‌کنیم.

باندهای آمریکایی مانند «کریپس» و «بلادز»...باندهای زندانی مانند آریان برادرهود، باند ژاپنی یاکوزو و باند آمریکای مرکزی که در کار تجارت مواد مخدر هستند. سربه‌سر آنها نباید گذاشت، حتی به آنها نگاه هم نباید کرد و از ۱۰ کیلومتری آنها هم نباید گذشت.

۱۰- باند مانگیکیز

این باند کشور کنیا را از دهه ۱۹۸۰ تا کنون در وحشت نگهداشته است. این باند برضد غربگرایی در کنیا حملاتی را انجام داده است و گروهی آیینی و آدمخوار است. دولت کنیا این گروه را در سال ۲۰۰۲ ممنوع اعلام کرد، اما این باند همچنان ۱۰۰ هزار عضو دارد. مانگیکیز در ایام انتخابات دست به ارعاب مردم برای رای دادن به سیاستمدران خاص می‌زند. آن‌ها انگشت قطع می‌کنند، پوست سر می‌کنند و خون آدم‌ها را می‌خورند.

۹- یاماگوچی گومی

این بزرگترین باند یاکازوی ژاپن با ۳۹ هزار عضو است. درآمد این باند در سال ۸۰ میلیارد دلار است. در دهه ۱۹۸۰ درگیر جنگی ۴ ساله با یک باند دیگر شدند که منجر به ۲۲۰ زدوخورد مسلحانه و مرگ ۳۶ کانگستر شد. آن‌ها شهردار ناکازاکی را در سال ۲۰۰۷ ترور کردند. برای عضویت در این باند تازه‌واردان باید تمامی روابط خانوادگی خود را قطع کنند. اگر اعضا اشتباه کنند انگشتان دست آنها قطع می‌شود.

۸- کریپس

این ب کار خود را در دهه ۱۹۶۰ با فعالیت‌های حقوق بشری شروع کرد و بعد وارد کارزار خیابانی شد و اکنون در آمریکا بیش از ۳۰ هزار عضو دارد. در طول فعالیت این گروه بیش از ۱۵ هزار نفر کشته شده‌اند و یکی از قربانیان آن‌ها خواننده رپ توپاک بوده است. به گزارش رسانه‌ها برای قتل توپاک مبلغ ۱ میلیون دلار باج داده شده و گفته می‌شود قاتل شخصی به نام اورلاندو اندرسون است. این پرونده هنوز بسته نشده است .

۷- بلادز

بلادز یک گروه خیابانی در شهر لس‌انجلس آمریکاست. این باند ۱۵ هزار عضو دارد و رقیب باند کریپس است. آن‌ها با یکدیگر قرار گذاشته‌اند در ازاء کشته شدن یک نفر از یک باند یک نفر از گروه مقابل کشته خواهد شد و در این درگیری‌ها هزاران بی‌گناه هم کشته شده‌اند. این گروه در ازای کشتن هر نفر از گروه کریپس مبلغ ۱۰ هزار دلار پاداش می‌دهد. درگیری میان این دو گروه به قدری شدید است که حتی در صورت پوشیدن پیراهن آبی رنگ، که مشخصه باند کریپس است، ممکن است در خیابان توسط افراد باند بلادز کشته شوید.

۶- بریو آزتکا

باند بریو آزتکا یک گروه داخل زندان در ایالت تکزاس آمریکاست. بریو آزتکا ۸ هزار عضو دارد و عملیات آن در آمریکای شمالی و مرکزی انجام ‌می‌شود. این باند که برای قتل توسط باندهای بزرگتر اجیر می‌شود در سال ۲۰۱۰ در یکی از شهرهای مکزیک بیش از ۱۳۰۰ نفر به قتل رسانده است. آنها حتی ۱۵ نوجوان را در یک مهمانی به قتل رساندند تا به این ترتیب فقط قدرت خود را به دیگران نشان دهند. ادواردو راولو، رهبر این باند در میان ۱۰ جنایتکار تحت تعقیب پلیس آمریکاست.

۵- آریان برادرهود

آریان برادرهود یا برادران آریایی یک گروه با گرایش برتری نژادی سفید‌پوستان در کالیفرنیا است. برای عضویت در این گروه باید یک زندانی سیاهپوست و یا آمریکای لاتینی را بکشید و اگر بخواهید گروه را ترک کنید کشته خواهید شد. یکی از اعضا که وفاداریش مورد تردید قرار گرفت ۵ انگشتش را از دست داد. این گروه ۲۰ هزار عضو دارد. آریان برادرهود مسئولیت ۳۰ درصد قتل‌‌ها در زندان‌ها را به عهده دارد.

۴- پریمو کاماندو

این باند در ۱۹۹۳ کار خود را بعد از قتل عام ۱۰۰ زندانی در زندان کوراندیرو شروع کرد. پریمو کاماندو ۱۳ هزار عضو دارد و ماهانه ۲.۵ میلیون دلار درآمد دارد. این باند چندان قدرتمند است که در سال ۲۰۰۶ موفق به انجام ۷۹ شورش در زندان‌های ایالتی برزیل شد و زندان شهر سائوپولو را برای یک هفته در اختیار گرفت. این شورش‌ها منجر به کشته شدن ۵۰۰ نفر شد. در جنگ با این باند فقط در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۰ افسر پلیس برزیل کشته شدند.

۳- ۱۸ استریت گنگ

این گروهی اسپانیایی زبان است که در کالیفرنیا و آمریکای مرکزی فعالیت می‌کند. هرروز دستکم یک نفر در شهر لس‌انجلس توسط اعضای این باند مورد حمله قرار می‌گیرد. ۱۸ استریت گنگ ۲۰ هزار عضو دارد که در کار قتل، تجاوز و آدم‌ربایی هستند. در سال ۲۰۰۷ برادر ۱۴ ساله ویلسون پالاسیوز، فوتبالیست، توسط این گروه ربوده شد و حتی بعد از پرداخت ۵۰۰ هزار دلار باج به قتل رسید. اعضای خانواده کسانی که بخواهند باند را ترک کنند کتک می‌خورند و حتی ممکن است کشته شوند.

۲- مارا سالواتروکا

این باند جنایتکار بیش از ۷۰ هزار عضو در آمریکا، مکزیک، السالوادور و کانادا دارد. شعار آنها «تجاوز، کنترل و قتل» است. آنها کودکان ۱۰ ساله را به عضویت می‌گیرند و آنها را برای قتل تربیت می‌کنند و دختربچه‌های ۱۲ ساله را برای روسپیگری می‌برند. درگیری‌های دو باند ۲ و ۳ در کشور هندوراس بالاترین میزان قتل را باعث شده که ۲۰ نفر در روز است.

۱- لوس زتاس

این باند را بخشی از نیروهای ویژه مکزیک درست کرده‌اند. آنها مسلح به انواع سلاح‌های سنگین هستند. آنها قوی‌ترین گروه مواد مخدر در مکزیک هستند و تا کنون ۱۰۰ هزار نفر را کشته اند. آنها در سال ۲۰۱۱ یک اتوبوس را به گروگان گرفتند و مسافران را مجبور کردند برای جان خود با یکدیگر مبارزه کنند. در این جنایت ۱۹۳ نفر کشته شدند و آنان که در این جنگ گلادیاتوری زنده ماندند مجبور به پیوستن به این باند شدند. آنها ۲ شهروند مکزیکی را که در رسانه‌ها از آنها انتقاد کرده بود کشتند و قطعه قطعه کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم