.
.
.

کره شمالی آمریکا را به جنگ دریای "جهنمی مقدسی" تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کره شمالی روز دوشنبه 8 مه 2017 ضمن تهدید شدید آمریکا، اعلام کرده که دارای ارتشی شکست‌ناپذیر است که می‌تواند دریا را برای آمریکا به جهنم تبدیل کند.

پیونگ یانگ در تهدید جدید خود هشدار داده که در انتظار حادثه‌ای ناگوار است که می تواند «جنگ مقدس» و «نهایی» باشد.

این کشور هشدار داده که حمله آینده، «دریایی جهنمی» ایجاد خواهد کرد و آن چه را که «نیرنگ امپریالیسم آمریکا» نامید، نابود خواهد کرد.

تهدیدات جدید کره شمالی جمعه گذشته در روزنامه «رودونگ سمنون» سخنگوی رسمی کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی که کیم جونگ اون دبیرکلی این حزب را به عهده دارد، منتشر شده است.

مقاله تهدیدآمیز روزنامه رسمی کره شمالی، که اعلام کرده این کشور داری ارتشی شکست‌ناپذیر و تاکتیک‌های جنگی بی‎سابقه است، روز دوشنبه در سایت انگلیسی زبان «Kinka watch» باز نشر شد.

انتقاد از دولت ترامپ

بخشی از مقاله روزنامه کره‌ای به انتقاد شدید از دونالد ترامپ پرداخته و نوشته است: «امپریالیسم آمریکا سخت در تلاش است که از طریق تهدید نظامی و باج‌خواهی، به اهداف خود برسد. آنها همزمان جهان را با انواع سلاح‌های استراتژیک و تاکتیکی تهدید می‌کنند و در عین حال با سخنان نرم با احساسات مردم نیز بازی می‌کنند».

مقاله همچنین تاکید کرده که روش‌های تهدید آمیز آمریکایی‌ها جز «نیرنگ و شکست» چیزی برای آنها به ارمغان نخواهد آورد. آنها گزینه‌‌ای به غیر از شکست فرا روی خود نخواهند داشت».

در پایان مقاله روزنامه کره‌ای با تاکید بر اینکه جملات این مقاله یک تهدید نیست بلکه استراتژی دفاع از کره «گنجی پایدار» برای پیونگ یانگ است.

مقاله می‌افزاید: «ارتش جمهوری دموکراتیک خلق کره، با روحیه‌ای عالی و پر از شور و شوق برای نابودی دشمنان خود آماده است تجهیزات جنگ افزار ما به سطح بسیار بالایی رسیده است به طوری که هر ضربه از ضربات ما دریایی از آتش را برای نابودی دشمنان ایجاد و پیروزی نهایی را محقق خواهد ساخت».

کره شمالی تاکید کرده که برای رویارویی با «تهدیدات آمریکا» که تاکنون 28500 نظامی را در کره جنوبی مستقر کرده و سالیانه چندین رزمایش نظامی برای آنها در نزدیکی مرز کره شمالی انجام می‎دهد، باید اسلحه اتمی خود را پیشرفته و تقویت کند.

کارشناسان نظامی می‌گویند، اقدام ترامپ برای استقرار موشک‌های جدید و پیشرفته آمریکا در شبه جزیر کره برای رویارویی احتمالی با کره شمالی، باعث افزایش تنش میان واشینگتن و پیونگ یانگ در هفته‌های گذشته شده است.