.
.
.

دو رهبر جوان که عکس‌هایشان شبکه‌های مجازی را پر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محافل سیاسی اروپا در روزهای گذشته درگیر پاسخ به این سوال بود که چه کسی جانشین فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه خواهد شد: امانوئل مکرون یا مارین لوپن؟ با پایان دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در بعد از ظهر 7 می 2017 مشخص شد، مهمان بعدی کاخ الیزه، امانوئل مکرون جوان است.

مکرون 39 ساله با پیروزی بر رقیب‌راست‌گرای خود تبدیل به جوان‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ فرانسه شد. دقایقی پس از اعلام پیروزی مکرون، فضای مجازی پر شد از تصاویر رهبر جدید فرانسه، مردی که پیش از آن نیز به دلیل رابطه عاشقانه‌اش با معلم سابق و همسر فعلی‌اش مورد توجه قرار گرفته بود.

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که هزاران کاربر توئیتر را به خود مشغول کرد، یک سوال بود از جنس سوالات اروپایی؛ جذاب‌ترین رهبر دنیای غرب کیست: امانوئل مکرون 39 ساله یا جاستین ترودو، نخست وزیر 45 ساله کانادا؟

دختران جوان رویاپرداز، تعداد بیشماری توئیت درباره مذاکره احتمالی دو مرد جوان و جذاب دنیای سیاست منتشر کردند. شکل توئیت‌ها به گونه‌ای بود که گویی این دختران درباره فیلم رمانتیکی که قرار است به زود روی پرده سینماها به نمایش درآید، حرف می‌زدند.

یکی از کاربران توئیتر نوشت: لیبرال‌ها به طور معمول رهبران جذاب‌تری دارند؛ ترودو و مکرون... کاربر دیگری نیز توئیت کرد: «ترودو از مکرون خواسته در نشست گروه 7 با او بر سر عنوان جذاب‌ترین رهبر رقابت کند.»

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، پائولو جیتیلونی، نخست وزیر ایتالیا، ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنار ترودو و مکرون دیگر اعضای گروه 7 هستند.

هر دو رهبر جوان متاهل هستند. همسر جاستین ترودو چهار سال از او جوانتر و همسر امانوئل مکرون 25 سال از او مسن‌تر است. فارغ از مقدار زیبایی همسران دو رهبر جذاب دنیای غرب، بدون شک نگاه زنان زیادی در اروپا به آنها دوخته خواهد شد و چه بسا از تیر حسد آنها نیز در امان نمانند.

علیرغم همه اینها، سوال اصلی کماکان به جاست: ترودو جذاب‌تر است یا مکرون؟