.
.
.

کره شمالی اسرائیل را تهدید به مجازات بی‌رحمانه کرد

در پی اظهارات وزیر دفاع اسرائیل درباره کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از اظهارات افیگدور لیبرمان، وزیر دفاع اسرائیل، درباره کره شمالی، پیونگ یانگ اسرائیل را به مجازات بی‌رحمانه تهدید کرد. لیبرمان پیونگ یانگ را هم‌پیمان بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه معرفی کرده و آنها را دیوانگان تندرو توصیف کرده بود.

در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه کره شمالی، شامگاه شنبه 29 آوریل 2017 در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر کرد، پیونگ‌یانگ تهدید کرد که اسرائیل را بی‌رحمانه مجازات می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «اسرائیل مانعی برای صلح در خاورمیانه است. این کشور سرزمین‌های عربی را اشغال کرده و اقدامات ضد انسانی انجام می‌دهد.»

وزارت امور خارجه کره شمالی در ادامه بیانیه خود، بر تلاش کره شمالی برای «عدالت و صلح» تاکید شده و گفته است: «نقطه نظرات کره شمالی دائما بر عدالت و صلح مبتنی است و لذا موضع کره شمالی در موضوع اختلافات اسرائیل و فلسطین روشن است. فلسطینی‌ها حق دارند مبارزه برای کسب حقوق خود در سرزمین‌های اشغالی و تاسیس دولت فلسطینی ادامه دهند.»

در این بیانیه اسرائیل به عنوان "تنها کشور دارای تسلیحات اتمی در خاورمیانه با حمایت آمریکا" معرفی شده است.

وزارت امور خارجه کره شمالی، خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: «بسیار خوب است که اسرائیل دوباره به مجازاتی که ممکن است به دلیل سیاه‌نمایی درباره کره، متحمل شود، بیاندیشد.»

پیش از این لیبرمان پیونگ یانگ را هم‌پیمان بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه معرفی کرده و رهبران کره شمالی، ایران، سوریه و حزب‌الله لبنان را دیوانگان تندرو توصیف کرده بود که برای تضعیف ثبات جهانی تلاش می‌کنند.

روابط کره شمالی و اسرائیل خصمانه است. کره شمالی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و این کشور را به دلیل آنچه که "پیروی از امپریالیسم ایالات متحده آمریکا" می‌نامد، محکوم می‌کند.