.
.
.

دیدار ترامپ و رییس جمهوری فلیپین برای رویارویی با کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید اعلام کرد روز شنبه 29 آوریل، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، از همتای فیلیپینی خود رودریگو دوتیرتی دعوت کرد از واشنگتن دیدار کند تا درمورد تهدید کره شمالی با یکدیگر گفتگو کنند.

این دیدار در حالی صورت خواهد گرفت که تنش با کره شمالی بر سر برنامه اتمی و موشک بالستیک این کشور بالا گرفته و جامعه بین‌المللی از سیاست‌های دوتیرتی در مبارزه با مواد مخدر، که منجر به کشته شدن هزاران نفر شده، انتقاد می‌کند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است «دو رهبر گفتگوی دوستانه‌ای باهم داشتند و نگرانی کشورهای آسه‌آن در مورد امنیت و تهدید کره شمالی مورد بحث قرار گرفت».

این بیانیه می‌افزاید که دو رییس جمهوری در باره موضوع «نبرد شدید دولت فلیپین برای ریشه‌کن کردن مواد مخدر در آن کشور و تاثیر آن بر کشورهای جهان» به تبادل نظر پرداختند.

کاخ سفید در بیانیه خود گفت ترامپ از گفتگوی خود با همتای فیلیپینی‌اش «خوشنود» است و منتظر مشارکت خود در اجلاس سران آمریکا و آسه‌آن در ماه آینده در فیلیپین است.

اخیرا نگرانی‌هایی از دور شدن دوتیرتی از آمریکا و نزدیک شدن با چین به وجود آمده است، اما در این بیانیه ترامپ بر اهمیت اتحاد دو کشور تاکید و مسیر حرکت آن را مثبت ارزیابی کرد.