.
.
.

کاربرد دکمه قرمز روی میز رئیس‌جمهوری آمریکا چیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وجود یک دکمه قرمز، روی میز رئیس‌جمهوری قدرتمندترین کشور جهان می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل از دستور حمله اتمی به تهران یا پیونگ‌یانگ گرفته تا دستور تخلیه کاخ سفید متفاوت باشند. حتی با این دکمه قرمز می‌توان همه وزیران و فرماندهان ارتش آمریکا را برای یک جلسه فوری فرا خواند ولی واقعیت این است که این دکمه قرمز کاربرد دیگری دارد. تنها کاربرد این دکمه مرموز، درخواست نوشیدنی مورد علاقه رئیس‌جمهوری آمریکاست.

تصاویری که کاخ سفید از این دکمه قرمز منتشر کرده، نشان می‌دهد هنگامی که رئیس‌جمهوری آمریکا این دکمه را فشار می‌دهد، سرمهماندار کاخ سفید و یکی از افراد زیر دست او، نوشیدنی مخصوص و مورد علاقه رئیس‌جمهور را برای او می‌آورند.


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفتگو با آسوشیتدپرس و همچنین فایننشال‌تایمز گفت: «فشردن یک دکمه، ارائه یک درخواست را از گفتن مستقیم آن آسان‌تر می‌کند.»

ترامپ زمانی که خبرنگاران آسوشیتدپرس را برای مصاحبه به حضور پذیرفت، این دکمه قرمز را که در یک جعبه چوبی مستطیل، روی میز رئیس‌جمهور در اتاق بیضی‌شکل قرار دارد، به آنها نشان داد. او سپس در حضور آنها این دکمه قرمز را فشرد تا کارکرد آن را به آسوشیتدپرس نشان دهد. لحظاتی بعد یکی از خدمه کاخ سفید، در حالی که نوشیدنی مخصوص دونالد ترامپ را حمل می‌کرد وارد اتاق بیضی‌شکل شد.


تصاویری از وجود این دکمه قرمز رنگ در زمان حضور اوباما نیز وجود دارد، با اینحال معلوم نیست که آن زمان اوباما با این دکمه خوراکی درخواست می‌کرد یا نوشیدنی. با این حال کاربرد طبیعی این دکمه احضار یکی از خدمه بوده است.