.
.
.

۳ جنگجوی کرد سوریه در درگیری با نیروهای ترکیه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز پنجشنبه باردیگر نیروهای ترکیه و جنگجویان کرد در شمال سوریه با یکدیگر درگیر شدند، و در پی آن واحدهای پشتیبانی کرد تهدید کردند که نبرد برای بازپسگیری شهر الرقه از داعش را متوقف خواهند کرد.

به گزارش سایت خبری دوغان ترکیه، در اثر تیراندازی نیروهای این کشور ۳ جنگجوی کرد در نواحی مرزی با سوریه کشته شدند. این دومین درگیری در ظرف ۲ روز گذشته بوده است.

به گفته این سایت خبری نیروهای ترکیه مستقر در استان شانلی اورفه از سوی «واحدهای پشتیبانی» کرد در سوریه با خمپاره و مسلسل هدف قرار گرفته شدند.

بنا به گفته این سایت، نیروهای ترکیه به این آتشباری پاسخ دادند و در درگیری کوتاهی که روی داد ۳ نفر از اعضای گروه‌های مسلح کرد کشته شدند.

پیش از این واحدهای پشیتبانی کرد که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند تهدید کرده بودند چنانچه از آنها در مقابل حمله‌های ترکیه حمایت نشود نبرد برای بازپسگیری شهر الرقه از داعش را متوقف خواهند کرد.

نسرین عبدالله، سخنگوی نیروهای کرد گفت، چنانچه آمریکا در این مورد اقدامی نکند و جلوی حمله‌های ترکیه گرفته نشود، این نیروها از نبرد الرقه عقب‌نشینی خواهند کرد. او حمله‌های ترکیه را « از نظر حقوق بین الملل غیرقابل قبول» خواند.