.
.
.

ماشین‌های پرنده امسال به بازار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«کیتی هاوک» یک ماشین پرنده اسرارآمیز است که لری پیج، مدیرعامل شرکت Alphabet آن را پشتیبانی می‌کند. این ماشین سرانجام اولین نمایش خود را انجام داد و قرار است تا پایان سال جاری وارد بازار شود.

سباستین ثرون، رییس هیات مدیره کیتی هاوک، که پیشتر پروژه خودروهای بدون راننده گوگل را راه‌اندازی کرده است، روز دوشنبه در تویتر لینک وبسایت کیتی هاوگ را منتشر کرد. این وبسایت پرواز مدل نمونه کیتی هاوک را به نمایش گذاشته است.

کیتی هاوک پرنده یک هواپیمای برقی است که بیشتر به یک جت اسکی پرنده شباهت دارد.

سیمرون موریسی، که این هواپیما را به پرواز در‌آورد در یک اظهارنظری نوشت که نمونه نهایی این ماشین پرنده با مدل نمونه آن تفاوت زیادی دارد زیرا این نمونه اصلا عملی نیست.

موریسی گفت این ماشین پرنده ۱۰۰ کیلو وزن و می‌تواند با سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند. او این ماشین پرنده را «هلی‌کوپتر اسباب بازی» خواند.

او افزود: «این مدل نمونه احساس موتورسیکلت پرنده را می دهد. شما روی زین می‌نشینید و مانند موتور به جلو خم می‌شوید. یک میله فرمان دارد و کنترل‌های آن شبیه دگمه‌ها و جوی استیک گیم‌های ویدیویی است. فرود و برخاستن آن عمودی است. این ماشین پرنده ۱۰۰ درصد برقی است و ۸ پروانه آن را به پرواز درمی‌آورد».

در وبسایت کیتی هاوک نوشته شده این ماشین «امن، آزمایش شده و از نظر حقوقی قابل پرواز در آمریکاست» اگر در محل‌های «غیرشلوغ» از آن استفاده شود. شما برای پرواز گواهی‌نامه خلبانی لازم ندارید و در ظرف چند ساعت پرواز با آن را یاد می‌گیرید.

مدل نمونه به گونه‌ای طراحی شده که بر فراز آب پرواز کند. در این ویدیو موریسی این ماشین پرنده را از روی یک دریاچه در کالیفرنیا به پرواز می‌آورد و تا ۱۰ متر از سطح آب ارتفاع می‌گیرد.

این شرکت اعلام نکرده که قیمت این ماشین پرنده چند خواهد بود، اما اگر هم اکنون حاضر به پرداخت ۱۰۰ دلار پیش‌پرداخت باشید، در قیمت آن ۲۰۰۰ دلار تخفیف خواهید گرفت. این پیش پرداخت هم تخفیف و هم پرواز آزمایشی با این ماشین پرنده را برای شما فراهم می‌کند.