.
.
.

در حمله هوایی ترکیه ۵ پیشمرگه کرد کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع کرد روز سه‌شنبه اعلام کردند در حمله جنگنده‌های نیروی هوایی ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، ۵ نفر از نیروهای پیشمرگه کردستان عراق کشته شدند.

در همین حال رویترز گزارش داد ارتش ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد جنگنده‌های این کشور مواضع شبه‌نظامیان پ.ک.ک را در کوه‌های سنجار در عراق و در شمال سوریه بمباران کرده‌اند.

ارتش ترکیه گفت این دو منطقه به مراکزی برای «تروریسم» تبدیل شده که شبه نظامیان پ.ک.ک از طریق آنها شبه نظامیان، اسلحه و مهمات به داخل ترکیه ارسال می‌کنند.

در بیانیه ارتش ترکیه آمده است، «برای نابود کردن این مراکز تروریستی که امنیت و وحدت کشور را تهدید می‌کنند...حمله‌های هوایی انجام شده است و...مراکز تروریستی با موفقیت هدف قرار گرفته اند».

این حمله هوایی در ساعت ۲ بامداد سه شنبه به وقت محلی انجام شده است.

حزب کارکران کردستان که از سوی ترکیه، آمریکا و اروپا یک سازمان تروریستی شناخته شده، اکنون بیش از ۳ دهه است برای خودمختاری کردها با دولت ترکیه مبارزه مسلحانه می‌کند. در این درگیریها تا کنون بیش از ۴۰ هزار نفر کشته شده‌اند.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه چندین ماه پیش اعلام کرد که پ.ک.ک منطقه سنجار در شمال غربی عراق و در ۱۱۰ کیلومتری مرز ترکیه را به پایگاه خود تبدیل کرده و ترکیه به این گروه اجازه توسعه فعالیت‌های خود در این منطقه را نخواهد داد.

همزمان با شروع نبرد موصل در ماه نوامبر از سوی نیروهای عراقی با پشتیبانی آمریکا، ترکیه نیز نیروهای نظامی خود را به شهر مرزی سیلوپی اعزام کرده و تحولات مرزی را زیرنظر گرفته است.