فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بانک‌هاى بريتانيا حساب‌هاى 60 شهروند ايرانى را به دليل تحريم‌ها بسته‌اند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مؤسسه حقوقى بلک استون (Blackstone Solicitorss)انگليس اعلام كرده كه بانک‌هاى بريتانيا حساب‌هاى 60 شهروند ايرانى را به دليل تحريم‌هاى مرتبط با پرونده هسته‌اى ايران، بسته‌اند

  روزنامه " گاردین" با انتشار اين خبر از مقامات اين موسسه حقوقی نقل كرده كه بیش از شصت فقره شکایت از شهروندان ایرانی دریافت کرده است که حساب‌های بانکی آنها ظاهراً به علت ملیتِشان بسته شده است.

  این شرکت حقوقی اعلام کرد از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، بسته شدن حساب‌ها بدین شکل افزایش یافته است.

  این موسسه که وکالت 60 نفر از ایرانیان ساکن انگلیس را برعهده دارد افزود: از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا نیز تغییری در این وضع ایجاد نشده است.

  به نوشته گاردین، شماری از بانک های انگلیس علت بستن حساب های ایرانیان را توضیح نمی دهند و تعدادی از بانک ها، تحریم ها را علت بستن حساب های ایرانیان اعلام می کنند.

  گاردين همچنين نوشت قرار بود تحريم هاي بين المللي، افراد را در بر نگيرد اما پيچيدگي تحريم ها موجب شد تا ايرانياني که با دولت ايران ارتباط نداشتند نيز مشمول اين تحريم ها شوند و هنوز مجازات مي شوند.

  گاردين به نقل از رخساره وحيد از موسسه حقوقي وکلاي بلک استون نوشت در بسياري از موارد، ايرانيان شاکي توانسته اند پيش از رفتن به دادگاه، از بانک هاي انگليسي به اتهام اقدام نژادپرستانه، خسارت بگيرند و فقط در يک شکايت، بانک هاي انگليس خسارت نپرداخته اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران