فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پنس: راه‌حل مسالمت‌آمیز برای شبه جزیره کره هنوز میسر است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مایک پنس، معاون رییس جمهوری آمریکا روز شنبه گفت با وجود افزایش نگرانی‌ها از امکان آزمایش جدید اتمی کره شمالی، خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره هنوز هم میسر است زیرا آمریکا و چین به توافق جدیدی رسیده‌اند.

  کره شمالی در سالگرد ارتش این کشور قرار است دست به یک آزمایش جدید هسته‌ای یا موشک بالستیک بزند، و به همین دلیل کره جنوبی به حالت آماده‌باش در‌آمده است. دو کشور در طول مرز مشترک خود جنگ‌افزارهای سنگین مستقر کرده‌اند.

  در پی دو آزمایش هسته در سال گذشته و چندین آزمایش موشک بالستیک از سوی کره شمالی در ماه‌های اخیر تنش در شبه جزیره کره بشدت افزایش یافته است. این در حالی است که سازمان ملل متحد کره شمالی را از آزمایش هسته‌ای و موشکی منع کرده است.

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا قول داده که به کره شمالی اجازه حمله موشکی به خاک آمریکا را نخواهد داد، اما پنس روز شنبه در استرالیا گفت هنوز راه حل صلح‌آمیز برای بحران شبه جزیره کره میسر است زیرا آمریکا و چین روابط صمیمانه‌ای دارند.

  پنس گفت: «ما از اقدامات چین دلگرم شده‌ایم». او این سخنان را در یک نشست خبری مشترک با مالکم ترنبال، نخست وزیر استرالیا عنوان کرد.

  در ابتدای هفته جاری و بعد از تهدید کره شمالی به حمله پیش‌دستانه به آمریکا، ترامپ از چین بخاطر تلاش‌هایش برای مهار «دردسر کره شمالی» قدردانی کرد.

  با این وجود ترامپ همچنین دستور داده است تا یک ناوگان از کشتی‌های جنگی آمریکا برای اخطار به کره شمالی به سمت شبه جزیره کره حرکت کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران