فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حرکت ناو هواپیمابر آمریکایی به سوی دریای ژاپن

  افزایش تنش میان واشینگتن وپیونگ‌یانگ

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در حالی که تنش میان واشینگتن وپیونگ‌یانگ در سطح گسترده‌ای افزایش یافته است، برخی رسانه‌ها از نیت پیونگ‌یانگ برای اجرای ششمین آزمایش هسته‌ای خود خبر داده‌اند. در همین حال ایالات متحده آمریکا در واکنش به اقدامات اخیر پیونگ یانگ، روز 8 آوریل اعلام کرد، نیروی دریایی این کشور ناو هواپیمابر کارل وینسون را به شبه جزیره کره اعزام کرد.

  اعزام این ناو پواپیمابر پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا وعد داد، «قویترین ناو هواپیمابر» این کشور را به سوی شبه قاره کره اعزام خواهد کرد. اعزام چنین ناو غول پیکری به شبه قاره کره هشداری جدی برای پبونگ‌یانگ به شمار می رود.

  در همین حال مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه طی مصاحبه‌ای در سیدنی استرالیا اعلام کرد، ناو هواپیمابر «یو اس اس کارل وینسون» طی چند روز آینده به دریای ژاپن خواهد رسید. اظهارات مایک‌پنس در حالی بیان می‌شود که روابط واشینگتن و پیونگ‌یانگ به پایین ترین سطح خود رسیده است.

  پنس افزود:«با ایجاد رابطه خوب میان چین و آمریکا اکنون این امکان وجود دارد که از راه مسالمت آمیز بتئانیم شبه جزیره کره را از وجود سلاح‌های اتمی خالی کنیم».

  او در ادامه مصاحبه‌اش گفت:«رژیم کره شمالی نباید در محاسبات خود اشتباه کند زیرا ایالات متحده آمریکا در این قاره دارای منافعی است ما در این منطقه حضور داریم و برای حفظ منافع مان و امنیت همپیمانان و متحدان مان کوتاهی نمی‌کنیم».

  وی افزود:«اگر چین و کشورهای منطقه بر کره شمالی فشار بیاورند، شرایط برای رسیدن به یک تفاهم از راه مسالمت آمیز بوجود خواهد آمد».

  پنس اظهار داشت:«به گام‌هایی که چین تاکنون برای مهار کردن بحران در منطقه برداشته است دلگرم هستیم».

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته پس از آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی، به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، هشدار داد که رفتار خود را تغییر دهد.

  پیشتر پنس به رهبر کره شمالی هشدار داد که چنانچه متحدان آمریکا را در شبه قاره کره تهدید کند با «پاسخی قاطع و موثر» از سوی آمریکا مواجه خواهد شد.

  پنس تاکید کرده بود که پیونگ یانگ «خطرناک ترین تهدید برای صلح و امنیت آسیا و اقیانوس آرام است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران