فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قاتلی که فیلم جنایتش را به طور زنده در فیسبوک پخش کرده بود خودکشی کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک قاتل آمریکایی که به شکل زنده تصویر کشتن یک پیرمرد 74 ساله را در فیسبوک پخش کرده بود، پس از آنکه از سوی پلیس تحت تعقیب قرار گرفت، دست به خودکشی زد.

  استیو استیونز 37 ساله متهم است مردی 74 سال به نام روبرت گودوین را در سال شهر کلیفلند در ایالت اوهایو کشته و تصویر این قتل را به شکل زنده از فیسبوک منتشر کرده است. او 48 ساعت پس از آنکه از سوی پلیس در سرتاسر ایالات متحده آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت، روز سه‌شنبه 18 آوریل 2017 با شلیک گلوله، دست به خودکشی زد.

  پلیس ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد که نیروهای پلیس صبح روز سه‌شنبه 18 آوریل، خودروی استیونز را در شهرستان ایری مشاهده کردند و پس از یک تعقیب و گریز کوتاه او با شلیک گلوله به زندگی‌اش پایان داد. پلیس توانسته بود از طریق تلفن همراه استیونز، او را در شهرستان ایری در 160 کیلومتری شرق کلیفلند ره‌گیری کند. پلیس پنسیلوانیا جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.

  علیرغم اینکه مقامات کلیفلند گفته‌اند که استیونز، سابقه جنایی ندارد و متهم به مشارکت در هیچ قتل دیگری نیست، او در ویدئوی که از کشتن گودوین منتشر کرد به قتل 12 نفر دیگر نیز اعتراف کرد.

  مارک زاکربرگ، رئیس شرکت فیس‌بوک نیز روز سه‌شنبه در نشست سالیانه برنامه‌نویسان فیس‌بوک بخشی از سخنرانی خود را به این حادثه اختصاص داد و اعلام کرد شرکتش همه آنچه در توان دارد را برای جلوگیری از انتشار ویدئوهای خشونت‌آمیز، مانند ویدئوی قتل روبرت گودوین به کار خواهد برد. زوکربرگ همچنین با خانواده و دوستان مقتول ابراز همدردی کرد.

  ویدئوی کشته شدن روبرت گودوین به دست استیو استیونز، پیش از آنکه حذف شود، به مدت دو ساعت روی فیس‌بوک در دسترس بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران