.
.
.

پنس به کره شمالی: دوران صبر استراتژیک پایان یافته، شکیبایی ترامپ را آزمایش نکنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، سیاست مقابله با کره شمالی را در دو جهت به پیش می‌برد، از یکسو به متحدان آمریکا وعده کمک‌های نظامی بیشتر برای مقابله با این کشور را می‌دهد، و از سوی دیگر از چین می‌خواهد تا فشارهای اقتصادی و سیاسی بر این متحد دیرینه‌اش را افزایش دهد.

به گزارش روزنامه والستریت ژورنال، مایک پنس، معاون ترامپ، روز دوشنبه از منطقه غیرنظامی بین دو کره بازدید و تاکید کرد ترامپ حاضر است برای حل بحران کره شمالی از نیروی نظامی استفاده کند. پنس گفت سیاست «صبر استراتژیک» دولت باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا به پایان رسیده است.

پنس که از کره جنوبی بازدید می‌کند گفت: «کره شمالی بهتر است شکیبایی ترامپ و قدرت ارتش آمریکا را در این منطقه مورد آزمایش قرار ندهد. دوران صبر استراتژیک به پایان رسیده است».

پنس همچنین باب مذاکره را باز گذاشت و ابراز امیدوار کرد چین «کارهای بیشتری» برای حل صلح‌آمیز این بحران انجام دهد.

در حالی که ناوگروه نیروی دریایی آمریکا شامل ناو هواپیمابر وینسون به آبهای منطقه نزدیک می‌شود، کره شمالی بر شدت پرخاشگری خود افزوده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز دوشنبه هشدار داد «شلیک یک گلوله» به سمت این کشور حمله اتمی کره شمالی را در پی خواهد داشت.

کیم اینگ ریونگ، نماینده کره شمالی در سازمان ملل متحد، آمریکا را متهم کرد از «منطق گانگسترها» پیروی می‌کند و «شرایط خطرناکی که می‌تواند به جنگ اتمی در جهان بیانجامد» را بوجود آورده است.

او همچنین اجلاس ۲۸ آوریل شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی برنامه اتمی کره شمالی را محکوم کرد و گفت هیچ تاثیری بر برنامه‌های اتمی و نظامی این کشور نخواهد داشت.

آمریکا سال‌هاست که تلاش می‌کند به نحوی با برنامه اتمی کره شمالی برخورد کند، در حالیکه این کشور به توانایی‌های خود در این زمینه مرتبا می‌افزاید. کره شمالی تاکنون ۵ آزمایش هسته‌ای انجام داده و تعداد زیادی موشک‌های میان برد و دوربرد خود را پرتاب کرده است.