.
.
.

شهروندان کدام 18 کشور می‌توانند بدون ویزا وارد روسیه شوند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روسیه روز دوشنبه 17 آوریل اعلام کرد شهروندان 18 کشور از این پس می‌توانند بدون روادید وارد اراضی این کشور شوند. از جمله اتباع سعودی، امارات و ایران قادر خواهند بود هشت روز از روسیه دیدن کنند.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، نخست وزیر این کشور روز دوشنبه تاکید کرد که شهروندان 18 کشور می‌توانند بدون ویزا به شرق دور روسیه سفر کنند.

این کشورها عبارتند از سعودی، امارات، بحرین، مغرب، قطر، کویت، عمان، الجزایر، تونس، ایران، برونئی، هند، چین، کره شمالی، سنگاپور، ترکیه ، ژاپن و مکزیک.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی نخست وزیر این کشور دیمیتری مدودف منتشر شد فهرست کشورهایی که شهروندانشان می‌توانند بدون ویزا به روسیه سفر کنند اعلام شده است.

مددوف در این باره گفته است: چند روز گذشته فهرست کشورهایی که شهروندانشان می توانند از سیستم ویزایی جدید استفاده کنند را اعلام کردم، توریست‌ها و کارآفرینان این کشورها نیاز به گذراندن مراحل معمول دریافت ویزا ندارند.

بر اساس تصمیم جدید روسیه متقاضیان ورود به این کشور تنها با ثبت اطلاعات شخصی خود در سایت در نظر گرفته شده می‌توانند به شرق دور روسیه سفر کنند.

مدودف با اشاره به این نکته که با سیستم جدید روادید توریست بیشتری به این منطقه خواهد رفت و این به معنای پیدایش بیشتر پول در منطقه است با اطمینان از افزایش سرمایه‌گذاری و بهبود توریسم در پی حذف سیستم روادید برای توریست ها و کارآفرینان افزود: ما به طور جدی زیرساخت های موجود در منطقه را مدرن می کنیم و در ماه مارس قانون بازدید از بندر آزاد ولادی واستوک به تایید رسید.