.
.
.

موشک منفجر شد.. شکست تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته فرماندهی نیروهای آمریکایی در اقیانوس آرام، روز یکشنبه 16 آوریل، موشک پرتاب شده توسط کره شمالی به صورت آزمایشی، منفجر شد و این آزمایش موشکی، ناموفق بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این انفجار چند ساعت پیش از سفر مایک پنس، معاون رییس جمهوری آمریکا به کره جنوبی برای مذاکره در باره برنامه‌های تسلیحاتی مناقشه‌برانگیز کره شمالی روی داد.

این آزمایش ناموفق در ساحل شرقی کره شمالی و بدون توجه به هشدارهای چین، متحد اصلی این کشور انجام شد. روز شنبه کره شمالی سالروز تولد بنیادگذار این کشور را با یک رژه نظامی و نمایش موشک‌های دوربرد بالستیک این کشور جشن گرفت.

کره جنوبی گفت این نمایش قدرت «جهان را تهدید می‌کند».

پنس، سفر ده روزه خود به آسیا را به ورود به سئول، پایتخت کره جنوبی در روز یکشنبه آغاز می‌کند. این سفر برای نشان دادن همبستگی آمریکا با متحد خود در رویارویی با تهدید کره شمالی انجام می‌شود. ناوگروه نیروی دریایی آمریکا شامل ناو هواپیمابر وینسن نیز در حال حرکت به سمت این منطقه است.

حمله نیروی دریایی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه به وسیله موشک‌های توماهوک، پرسش‌هایی را در مورد برنامه دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در مورد کره شمالی مطرح کرده است. کره شمالی تا کنون چندین بار قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده و به آزمایش‌های موشکی و اتمی دست زده و آمریکا و کره جنوبی را تهدید کرده است.

کره جنوبی میزبان 28500نیروی آمریکایی است و هشدار داده در صورت آزمایش‌های اتمی یا موشکی تهدید‌آمیز از سوی کره شمالی اقدامات تنبیهی انجام خواهد داد.

وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه خود گفت: «کره شمالی روز گذشته در رژه نظامی خود تعدادی از موشک‌های تهاجمی خود را نمایش داد و امروز هم یک موشک بالستیک پرتاب کرد که نشان می‌دهد این کشور تهدیدی برای تمام جهان است».