.
.
.

لندن:از روسیه می‌خواهیم به حمایت از «بزرگ تروریست‌ها» در سوریه پایان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لندن باردیگر از روسیه خواست تا به حمایت از بشار اسد رئیس نظام سوریه که او را «بزرگ تروریست‎ها» توصیف کرد، پایان دهد.

بوریس جانسون، وزیر خارجه امور بریتانیا، در گفتگو با شماره روز یکشنبه 16 آوریل روزنامه تلگراف از روسیه خواست برای حل بحران سوریه تلاش کرده و به حمایت از بشار اسد، پایان دهد.

او هشدار داد در صورت استفاده مجدد بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی، آمریکا ممکن است باردیگر به سوریه حمله کند.

جانسون گفت اسد را به خاطر استفاده از سلاح‌های شیمیایی در خان شیخون «تروریست و سمی» توصیف کرد و از روسیه خواست تا برای تثبیت آتش‌بس واقعی در سوریه تلاش کند و برای یافتن راه‌حل سیاسی برای بحران این کشور، به حمایت از بشار اسد پایان دهد.

او تاکید کرد حمله شیمیایی به شهرک خان شیخون، موضع غرب را تغییر داد. او خاطرنشان کرد که تا پیش از این حمله اجماع عمومی بر جنگ با تروریسم بود و برای یک راه حل سیاسی لزومی به برکناری اسد دیده نمی‌شد.

جانسون افزود رژیم و متحدانش باید به آتش‌بس حقیقی پایبند باشند، جلوی استفاده از سلاح‌های شیمیایی و بمب‌های بشکه‌ای گرفته شده و با استفاده از یک راه حل سیاسی به استبداد اسد در سوریه پایان داده شود.

اشاره جانسون به حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص سوریه است که طی آن ایالات متحده، 59 موشک کروز توماهوک به این پایگاه شلیک کرد. این حمله در واکنش به حمله شیمیایی روز 4 آوریل به شهرک خان شیخون در استان ادلب صورت گرفت که در نتیجه آن، حدود 100 غیر نظامی کشته و حدود 400 تن دیگر، مصدوم شدند.