.
.
.

کره شمالی موشک‌های جدید خود را به نمایش گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کره شمالی در صد و پنجمین مین سالگرد تولد بینانگذار این کشور، کیم ایل سونگ، روز شنبه 15 آوریل، موشک‌های جدید بالستیک خود را که از زیردریایی شلیک می‌شوند، در یک رژه نظامی به نمایش گذاشت. این در حالی است که ناوگروه هواپیمابر اتمی آمریکا برای مقابله باهرگونه تهدید نظامی به حرکت درآمده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، موشک‌های زیردریایی، نقطه برجسته این رژه نظامی بود که در حضور نوه کیم و رهبر کنونی کره شمالی، کیم جونگ اون اجرا شد.

حمله نیروی دریایی آمریکا با موشک‌های کروز توماهاک به یک پایگاه نیروی هوایی سوریه در هفته گذشته، پرسش‌هایی را در باره نقشه دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، برای کره شمالی مطرح کرد. کره شمالی اخیرا ضمن آزمایش چندین موشک بالستیک، تهدید کرده با این موشک‌ها به آمریکا حمله خواهد کرد.

کیم اون جونگ در حالی که لباس تیره به تن داشت و با فرماندهان نظامی خود شوخی می‌کرد و می‌خندید، در این رژه خونسرد به نظر می‌آمد.

برخلاف رژه‌ سال‌های گذشته، در مراسم امسال هیچ مقام چینی در میان حاضران دیده نمی‌شد. چین تنها متحد کره شمالی است، اما از برنامه موشکی این کشور انتقاد کرده است.

کره شمالی می‌گوید موشکی را ساخته و قرار است آزمایش کند که می‌تواند خاک ایالات متحده آمریکا را با آن هدف قرار دهد. اما کارشناسان می‌گویند این کشور هنوز با این نوع از فن‌آوری فاصله دارد.