.
.
.

سفر معاون ترامپ به سئول در پی افزایش تنش با کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز یکشنبه 16 آوریل، به سئول، پایتخت کره جنوبی سفر خواهد کرد. گفته می‌شود این سفر برای نشان دادن تعهد آمریکا نسبت به متحدانشر در پی بالا گرفتن تنش ناشی از برنامه اتمی کره شمالی انجام می‌شود.

سفر پنس به سئول سرآغاز یک تور 10 روزه آسیایی است که اولین سفر خارجی معاون رییس جمهوری آمریکا به حساب می‌آید. این سفر در زمانی انجام می‌شود که نگرانی از انجام یک آزمایش اتمی دیگر از سوی کره شمالی بالا گرفته است.

ترامپ نسبت به اقدام‌های تحریک‌آمیز کره شمالی هشدار داده و یک ناو هواپیمابر را به منطقه اعزام کرده است. مقامات آمریکایی مشغول بررسی تحریم‌های شدیدتر و گزینه‌های نظامی علیه کره شمالی هستند.

پنس قرار است مراسم عید پاک را روز یکشنبه در حضور نیروهای آمریکایی و کره‌ای برگزار کند و روز دوشنبه با کفیل ریاست جمهوری این کشور مذاکراتی انجام دهد.

سفر پنس به کره جنوبی یک روز بعد از آن انجام می‌شود که در کره شمالی به آن روز خورشید می‌گویند و بر اساس گمانه‌‌زنی‌ها در این روز احتمالا کره شمالی دست به آزمایش اتمی خواهد زد.

یک مشاور کاخ سفید به رویترز گفت: «متاسفانه این موضوع جدیدی برای ما نیست. کره شمالی به برنامه خود ادامه می‌دهد و مرتب موشک به سمت دریای ژاپن پرتاب می‌کند. ما برای رویارویی کاملا آماده هستیم».

پنس قرار از در این تور آسیایی به توکیو، جاکارتا و سیدنی هم سفر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم