.
.
.

اگر جنگ اتمی روی دهد امن‌ترین جای جهان کجا خواهد بود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اگر بشنوید در کشور همسایه شما بمب اتمی منفجر شده، امن‌ترین جایی که می‌توانید بروید کجاست؟

به نوشته سایت «Anonymous»، روس‌ها اطمینان پیدا کرده‌اند جنگ جهانی سوم هر زمان می‌تواند شروع شود، به همین دلیل در کار ساخت پناهگاه‌هایی هستند که تمامی لوازم روزمره زندگی را در داخل خود دارد.

اما این پناهگاه‌ها برای ثروتمندان است و معلوم نیست بقیه مردم چه کار باید بکنیم؟

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی بر این باور هستند که این خبری بد برای تمام آنهایی است که در نیم کره شمالی زمین زندگی می‌کنند. بسیاری از کاربران معتقدند روسیه و بیشتر کشورهای اروپای شمالی و همچنین آمریکا تبدیل به ویرانه‌های رادیواکتیو می‌شوند که اگر کسی هم زنده بماند باید برای بقای خود دائما بجنگد.

جهان به فیلم «جنگ جهانی Z» ، بدون زامبی‌ها و با خرابی بیشتر، شبیه خواهد شد.

با این همه بیشتر کاربران به جزیره نیوزیلند در نیمکره جنوبی اشاره می‌کنند که به خاطر دور بودن می‌تواند جایی برای زندگی باشد.

پیامدهای اتمی به سختی به این جزیره می‌رسد و چون از نظر استراتژیک جای مهمی نیست، کسی برای جنگ به سراغ آن نمی‌رود.

پیتر باسکرویل، از نویسندگان سایت «کوآرا»، معتقد است این جزیره جنوبی از صحنه‌های جنگ بسیار دور است و زمین آن حاصلخیز با ذخایر آب شیرین و جمعیت قابل قبولی دارد.

بسیاری هم می‌گویند که شهر پرت در استرالیا جای خوبی برای زندگی در صورت جنگ اتمی در جهان خواهد بود.

به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین، جزیره ایستر در اقیانوس آرام جنوبی هم جای خوبی برای زندگی خواهد بود. بر اساس نرم‌افزاری که برای گاردین طراحی شده، در صورت جنگ جهانی سوم، شاید بهترین جا برای زندگی قطب جنوب باشد.

باید گفت که بیش از نیمی از جمعیت جهان در قسمت‌های شمالی جهان زندگی می‌کنند و برای این افراد جهان احتمالا به جهنم تبدیل خواهد شد. اگر بمب هیدروژنی به جایی اصابت کند، به شعاع ۱۶ کیلومتر تقریبا همه چیز را نابود می‌کند. در منطقه اصابت این بمب، پوست آدمیان آب می‌شود، درختان آتش می‌گیرد و اگر کسی هم از انفجار اولیه زنده بماند، با رادیواکتیو موجود در هوا مسموم خواهد شد.

براساس گزارشی که در اواخر دهه 1970 از سوی دفتر فن‌آوری به کنگره آمریکا تسلیم شد، در صورت وقوع جنگ اتمی بیش از 70درصد جمعیت آمریکا از میان خواهد رفت.