.
.
.

پای چاپگر‌های سه‌بعدی به دنیای شکلات‌سازی باز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک شرکت شکلات‌سازی در بلژیک، چاپگرهای سه‌بعدی را برای چاپ محصولات جدیدش با استفاده از شکلات مایع به کار گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت شکلات‌سازی میام، از سه ماه پیش آغاز به کار کرده است. این شرکت پیش از این زیر نظر آزمایشگاه آشپزی هوشمند دانشگاه لیج فعالیت می‌کرد. این آزمایشگاه درباره شیوه‌های به کارگیری تکنولوژی‌های جدید در تهیه مواد خوراکی و نوشیدنی، تحقیق و بررسی می‌کند. آزمایشگاه آشپزی هوشمند دانشگاه لیج همینک چهار چاپگر سه‌بعدی ویژه تهیه مواد خوراکی را به خدمت گرفته است.

شرکت میام که نام آن در زبان فرانسوی معنای "خوشمزه" می‌دهد، انواع مختلفی از شکلات را با استفاده از تکنولوژی چاپ سه‌بعدی تولید می‌کند. این شرکت همچنین با استفاد از همین تکنولوژی و از طریق به کارگیری شکلات مایع، لوگوهای مختلف و پیام‌های متنی متنوع را بر اساس سفارش مشتریانش چاپ می‌کند.

شرکت آبجوسازی بریتنچامبس یکی از مشتریان شرکت میام در این زمینه است. این شرکت قصد داشت هدیه منحصر بفردی برای برندگان مسابقه جستجوی تخم مرغ عید فصح تهیه کند، لذا به شرکت میام سفارش چاپ بطری‌های آبجو داد که از شکلات ساخته شده باشند.

شکلات‌های چاپ شده توسط چاپگرهای شرکت میام، بلافاصله پس از چاپ قابل استفاده هستند و می‌توان پس از خروج از چاپگر آنها را خورد. چاپ یک شکلات سه‌بعدی معمولا بین 10 دقیقه تا 3 ساعت زمان می‌برد. برای نمونه چاپ بطری‌های سفارشی شرکت آبجوسازی بریتنچامبس، 3 ساعت زمان برده و 24.6 متر شکلات صرف آنها شد.

شرکت میام، سفارش‌هایی شرکت‌های مختلف، هتل‌ها و افراد دریافت می‌کند و قیمت محصولات این شرکت براساس نوع و اندازه شکلات درخواستی تعیین می‌شود. علیرغم اینکه شکلات قهوه‌ای شایع‌ترین نوع شکلات است، شرکت میام از شکلات‌های سفید و شیری نیز در محصولاتش استفاده می‌کند.