.
.
.

بریتانیا: در حال بررسی تحریم افسرانی در ارتش‌های روسیه و اسد هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بوريس جانسون وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد که در نشست وزرای امور خارجه هفت کشور صنعتی جهان موسو به «گروه 7» اعمال تحریم‌هایی علیه شخصیت‌هایی نظامی از سوریه و روسیه بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جانسون که دوشنبه 10 آوریل در کنفرانسی خبری در حاشیه نشست سالانه وزرای امور خارجه «گروه 7» در شهر توسکانا در ایتالیا سخن می‎‌گفت، افزود: «روسیه باید مشخص کند که آیا به حمایت از دولت زهرآگین بشار اسد (رئیس نظام سوریه) ادامه خواهد داد یا می‌خواهد با دیگر کشورهای عضو گروه هفت برای دستیابی به راه‌حل سیاسی تلاش کند».

وزرای امور خارجه هفت کشور صنعتی بزرگ جهان، دوشنبه نشست سالانه دو روزه خود را آغاز کردند. کشورهای اروپایی عضو این مجموعه و ژاپن، در تلاشند تا توضیحی از ایالات متحده درباره مجموعه‌ای از مسائل از جمله سوریه دریافت کنند.

نشست توسکانا در حالی برگزار می‌شود که یک ناوگان رزمی نیروی دریایی آمریکا به در حال نزدیک شدن به شبه‌جزیره کره است در حالی که نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای کره شمالی، تشدید شده است. همچنین روابط میان روسیه و غرب، رو به بحرانی‌تر شدن گراییده است.

با این حال، جنگ سوریه به احتمال زیاد، بر مذاکرات توسکانا، سایه خواهد افکند. ایتالیا در پی آن است که در بیانیه پایان نشست، از تلاش‌های سازمان ملل متحد در حل و فصل بحران شش ساله سوریه، حمایت شود.

ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، کانادا و ژاپن، اعضای گروه هفت را تشکیل می‌دهند.