.
.
.

تصویری.. 10 کشته و 50 زخمی در انفجار متروی سن‌پترزبورگ روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انفجاری دوشنبه 3 آوریل، یک قطار مترو در شهر سن‌پترزبورگ روسیه را هدف قرار داد. خبرگزاری تاس روسیه و کمیته ملی مبارزه با تروریسم این کشور، آمار اولیه قربانیان را، دستکم 10 کشته و 50 زخمی اعلام کردند.

در حالی که ابتدا گزارش‌های رسانه‌ای از احتمال وقوع بیش از یک انفجار حکایت داشت، در نهایت اما اورژانس روسیه اعلام کرد تنها یک انفجار روی داده است.

کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه اعلام کرد که انفجار، ساعت 14:40 دوشنبه در یکی از واگن‌های قطار مترویی رخ داد که در حال حرکت بود.
شاهدان عینی هم می‌گویند خودروهای آمبولانس و نیروهای امنیتی، به سرعت خود را به محل وقوع حادثه رساندند. نیروهای امنیتی محل انفجار را محاصره کرده و همه ایستگاه‌های متروی سن‌پترزبورگ را بستند.

ویدیوها و عکس‌های اولیه، آسیب‌های رسیده در نتیجه انفجار ور دود برخاسته از مکان را نشان می‌دهد.

در نخستین موضع‌گیری پس از انفجار، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که دلیل حادثه هنوز مشخص نشده است. او در عین حال تاکید کرد که فرضیه تروریستی بودن انفجار را بعید نمی‌داند.

پوتین افزود که دولت روسیه همه احتمال‌ها را بررسی می‌کند.

پوتین که در دیدار با الکساندر لوکاشینگو رئیس جمهوری بلاروس سخن می‌گفت، افزود: «با روسای دستگاه‌های ویژه امنیتی گفت‌وگو کردم. آن‌ها در حال بررسی علت وقوع انفجار هستند. دلیل هنوز واضح نیست. ما همه دلایل احتمالی را بررسی خواهیم کرد».