.
.
.

صادرات روسیه به ایران 270 درصد رشد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صادرات روسیه به ایران در ماه ژانویه سال جاری، 270 درصد رشد داشته در حالی که صادرات ایران به روسیه تنها 6.3 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ایران، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد، حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه در ژانویه 2017 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تقریبا دو برابر شده و از مرز 155 میلیون دلار عبور کرده است

بر اساس این گزارش: «مبادلات تجاری بین ایران و روسیه در ژانویه 2017 با رشدی 98 درصدی نسبت به ژانویه 2016 مواجه بوده و به 155.1 میلیون دلار رسیده است».

این گزارش افزوده است که صادرات روسیه به ایران 2.7 برابر شده و به 117.7 میلیون دلار رسیده، در حالی که صادرات ایران به روسیه تنها 6.3 درصد رشد داشته و به 37.3 میلیون دلار رسیده است.

بر این اساس، صادرات ماشین آلات روسی به ایران در بازه زمانی ذکر شده، 7.1 برابر شده و صادرات کالاهای نوآورانه به ایران نیز رشدی 79.2 درصدی را شاهد بوده است.

در اوایل ماه مارس جاری، مهدی سنائی، سفیر ایران در روسیه ابراز امیداوری کرده بود که حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در طی 2 تا3 سال آینده از 2.18 میلیارد دلار سال 2016 به 10 میلیارد دلار برسد.

روابط ایران و روسیه در پی برخی بحران‌هایی که در منطقه ایجاد شده، نزدیک‌تر از پیش شده است. روسیه اقدام به مداخله نظامی در سوریه کرد و بدین ترتیب از جلوی سرنگونی نظام بشار اسد متحد ایران را گرفت.

این گزارش در حالی منتشر شده است که حسن روحانی رئیس جهوری ایران در راس هیئتی بلندپایه، به مسکو پایتخت روسیه سفر کرده است.