.
.
.

نخست وزیر بریتانیا: حمله به پارلمان از پیش برنامه‌ریزی شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در اولین نشست خبری خود پس از حمله روز چهارشنبه 22 مارس مرگبار در نزدیکی پارلمان در لندن، گفت کشورش با تروریسم در هرکجا که باشد مبارزه خواهد کرد.

می تایید کرد که حمله «اتفاقی» نبوده بلکه از پیش برنامه‌ریزی شده بوده. او گفت که مهاجم به قدیمی‌ترین پارلمان جهان حمله کرده است.

او افزود که مردم بریتانیا با احساسی مسئولیت رفتار کرده‌اند و کشورش فردا (پنجشنبه) به زندگی عادی خود بازمی‌گردد.

ترزا می همچنین گفت میزان خطر تروریستی در بریتانیا به خاطر این حمله افزایش نخواهد یافت.

می که در مقابل دفتر نخست وزیری در خیابان دانینگ استریت لندن روبروی دوربین‌های تلویزیون سخن می‌گفت، افزود: «میزان تهدید تروریستی هم اکنون در وضعیت پرخطر قرار دارد و تغییری نخواهد کرد».

مقامات بریتانیایی اعلام کردند که مجلس عوام و اعیان بریتانیا روز پنچشنبه کار عادی خود را از سر می‌گیرد.

پلیس بریتانیا اعلام کرد که در «حمله تروریستی» چهارشنبه در مقابل پارلمان این کشور 5 تن و از جمله فرد مهاجم و یک مامور پلیس کشته شده‌اند.

مارک راولی، از افسران بلندپایه مبارزه با تروریسم در پلیس بریتانیا گفت: «5 تن کشته شدند، از جمله یک افسر پلیس که مامور حفاظت از ساختمان پارلمان بریتانیا و یک مرد که گفته می‌شود فرد مهاجم بوده و به دست افسران پلیس کشته شد».

در حمله چهارشنبه، مهاجم ابتدا با خودروی رهگذران را روی پل وستمینسر زیر گرفت و سپس از خودرو پیاده شد و با کارد یک پلیس را مضروب کرد. پلیس بریتانیا هم اکنون عملیات گسترده امنیتی را به اجرا گذاشته است.