.
.
.

هشدار نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به وقوع حملات بیشتر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا، پنجشنبه 23 مارس طی سخنرانی در پارلمان این کشور که یک روز پس از حمله مرگبار به پارلمان صورت گرفت، گفت که سازمان‌های امنیتی، وقوع حملاتی دیگر را بعید نمی‌دانند.

به گزارش العربیه، ترزا می گفت عامل حمله چهارشنبه، متولد بریتانیا است و از چند سال پیش، سازمان اطلاعات بریتانیا «ام.آی.5» به خاطر ظن به ارتباطش با تندروها، تحقیقاتی درباره او انجام داده بود.

او افزود که عامل حمله در این تحقیق، جزو مظنوان رده نخست نبود.
ترزا می تاکید کرد که مهاجم، برای حمله به پارلمان بریتانیا برنامه ریزی کرده بود اما پیش از این‌که موفق به این کار بشود، کشته شد او افزود حمله صورت گرفته، ظن ارتباطش با گروه‌های تروریستی را به وجود آورده است.

او خاطرنشان کرد که دولت بریتانیا با دولت‌های خارجی که شهروندانشان در این حمله آسیب دیده‌اند، در تماس است. او تاکید کرد که تدابیر امنیتی در بریتانیا، تشدید خواهد شد و همکاری خارجی برای مبارزه با تروریسم هم افزایش خواهد یافت.

نخست‌وزیر بریتانیا در پایان تاکید کرد که این کشور، هرکس که بخواهد نفت پراکنی کرده و شر را ترویج کند، شکست خواهد داد.

پارلمان بریتانیا، فعالیت‌های خود را پنجشنبه یک روز پس از حمله‌ای که مقابل کاخ وستمنستر لندن روی داد، از سر گرفت. این حمله 5 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

نمایندگان پارلمان بریتانیا ساعت 9:33 به وقت محلی، برای ادای احترام به روح قربانیان حمله چهارشنبه، یک دقیقه به سکوت ایستادند.
در همان هنگام، مراسم دیگری روبروی ساختمان پلیس بریتانیا (اسکاتلندیارد) برای ادای احترام به روح افسر پلیسی که در حمله کشته شد، برگزار شد.

ويستمنستر-لندن

ترزا می، چهارشنبه در اولین نشست خبری خود پس از حمله مرگبار در نزدیکی پارلمان در لندن، گفت کشورش با تروریسم در هرکجا که باشد مبارزه خواهد کرد.

می تایید کرد که حمله «اتفاقی» نبوده بلکه از پیش برنامه‌ریزی شده بوده. او گفت که مهاجم به قدیمی‌ترین پارلمان جهان حمله کرده است.
او افزود که مردم بریتانیا با احساسی مسئولیت رفتار کرده‌اند و کشورش فردا (پنجشنبه) به زندگی عادی خود بازمی‌گردد.

ترزا می همچنین گفت میزان خطر تروریستی در بریتانیا به خاطر این حمله افزایش نخواهد یافت.
می که در مقابل دفتر نخست وزیری در خیابان دانینگ استریت لندن روبروی دوربین‌های تلویزیون سخن می‌گفت، افزود: «میزان تهدید

تروریستی هم اکنون در وضعیت پرخطر قرار دارد و تغییری نخواهد کرد».

شایان ذکر است که حمله بعد از ظهر چهارشنبه روبروی پارلمان بریتانیا در مرکز لندن، به کشته شدن دستکم 5 تن از جمله مهاجم و یک افسر پلیس و زخمی شدن 40 تن دیگر انجامید. فرمانده پلیس در این باره گفت: «فعلا نمی‌خواهم درباره هویت مهاجم سخن بگویم اما ما فرضیه تروریستی بودن حمله را ترجیح می‌دهیم».

از سویی صاق خان شهردار لندن گفت برای حفظ امنیت شهر، تدابیر امنیت سختگیرانه‌ای اتخاذ خواهد شد. او افزود که لندن، یکی از امن‌ترین شهرهای جهان باقی خواهد ماند.