.
.
.

فردای حمله لندن.. بازرسی‌های امنیتی پلیس و دستگیری 7 مظنون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فردای حمله مرگبار در نزدیکی پارلمان بریتانیا در لندن که به کشته شدن دستکم 5 تن و زخمی شدن حدود 40 تن دیگر انجامید، نیروهای پلیس به منظور یافتن مرتبطان احتمالی با این حمله، عملیات یورش و بازرسی در منطقه بیرمنگام را آغاز کردند.

در حمله روز چهارشنبه 22 مارس، مهاجم ابتدا رهگذران را بر روی پل ویستمنسر با خودروی خود زیر گرفتن و پس از آن با پیاده شدن از خودرو و ورود به محوطه پارلمان، یک افسر را به ضرب چاقو کشت. نیروهای امنیتی در نهایت با شلیک آتش به سمت مهاجم، او را کشتند.

مارک راولی فرمانده واحد مبارزه با تروریسم پلیس بریتانیا، پنجشنبه 23 مارس گفت که نیروهای پلیس، با بازرسی 6 موقعیت پس از حمله، 7 تن را دستگیر کردند.

راولی که مقابل مرکز پلیس لندن با خبرنگاران سخن می‌گفت، تصریح کرد: «سه محل را بازرسی و 7 تن را بازداشت کردیم. تحقیقات در بیرمنگام و مناطق دیگری از کشور ادامه دارد».

روزنامه‌های بریتانیایی هم نوشته‌اند که نیروهای پلیس به یک دفتر اجاره خودرو یورش بردند که مهاجم، خودروی هوندای شاسی بلند مورد استفاده در حمله را، از آن اجاره کرده بود.

منابع رسانه‌ای نیز گفتند که نیروهای پلیس ساعاتی پس از حمله، به منزلی در شهر یورش بردند.

شهر بیرمنگام مرکز تندروهای بریتانیایی به شمار می‌آید. پیش از این محمد عبرینی یکی از عاملان حملات بروکسل و پارس در آن اقامت داشت.

شایان ذکر است که حمله بعد از ظهر چهارشنبه روبروی پارلمان بریتانیا در مرکز لندن، به کشته شدن دستکم 5 تن از جمله مهاجم و یک افسر پلیس و زخمی شدن 40 تن دیگر انجامید. فرمانده پلیس در این باره گفت: «فعلا نمی‌خواهم درباره هویت مهاجم سخن بگویم اما ما فرضیه تروریستی بودن حمله را ترجیح می‌دهیم».

از سویی صاق خان شهردار لندن گفت برای حفظ امنیت شهر، تدابیر امنیت سختگیرانه‌ای اتخاذ خواهد شد. او افزود که لندن، یکی از امن‌ترین شهرهای جهان باقی خواهد ماند.