.
.
.

ویدیو.. 4 کشته و 20 زخمی در عملیات زیر گرفتن رهگذران روبروی پارلمان بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا بر اعلام پلیس لندن در حمله زیر گرفتن رهگذران توسط خودرو و حمله با سلاح سرد در نزدیکی پارلمان بریتانیا در لندن پایتخت این کشور، دستکم 4 تن کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند. بنا بر این اعلام، مهاجم در اثر شلیک آتش توسط نیروهای پلیس کشته شد.

بنا بر گزارش‌ها، مهاجم پس از حمله، از خودرو پیاده شده و یک نیروی امنیتی را در محوطه پارلمان، با سلاح سرد زخمی کرد.

گزارش‌های اولیه حاکی از زخمی شدن 12 تن در حمله با خودرو بود اما پس از آن آمار بالا رفت و در نهایت پلیس از 4 کشته و 20 زخمی خبر داد. سه تن از زخمی شده‌ها دانشجویان فرانسوی بودند.

این حمله بر روی پل ویستمنستر روی داد. یک مقام مسئول بریتانیایی اعلام کرد نیروهای پلیس به سمت مهاجم آتش گشودند و سپس او را با هلیکوپتر منتقل کردند.

ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا هنگام حمله در جلسه پارلمان حضور داشت. سخنگوی نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد که حال خانم می خوب است و از محل پارلمان بیروت برده شده است.

پلیس بریتانیا اعلام کرد که تمام راه‌های منتهی به پل ویستمنسر و پارلمان بریتانیا، بسته شده است. بنا بر اعلام پلیس، این با این حادثه به عنوان حمله‌ای «تروریستی» تعامل خواهد شد تا زمانی که عکس آن ثابت شود.

شاهدان عینی از حضور هلیکوپترهای اورژانس در خارج از پارلمان سخن می‌گویند. همچنین ایستگاه متروی ویستمنستر به درخواست نیروهای پلیس بسته شد.

نایب رئیس پارلمان بریتانیا هم از تعلیق فعالیت پارلمان پس از حمله خبر داد.

وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای «عملیات تروریستی» در لندن را محکوم کرد.