.
.
.

آیا ‌می‌خواهید حافظه‌تان را از دست ندهید؟.. قهوه بنوشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نتایج یک تحقیق علمی نشان داد، نوشیدن قهوه می‌تواند خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را کاهش داده و موجب افزایش احساس شادابی و هوشیاری شود.

به گزارش دیلی‌میل، پژوهشی که دانشمندان دانشگاه ایندیانا بلومینگتون آمریکا انجام داده‌اند، نشان می‌دهد اثرات مفید قهوه به فعال‌سازی بدن انسان محدود نمی‌شود بلکه این نوشیدنی پرطرفدار با تقویت اثر آنزیم NMNAT2 در مغز، احتمال اصابت به آلزایمر و زوال عقل را کاهش می‌دهد. این آنزیم وظیفه مانع تشکیل لایه‌های پروتئینی در مغز که در افزایش احتمال اصابت به آلزایمر نقش دارند، می‌شود.

همچنین افزایش تراکم مواد چرب در مغز زمینه بروز بیماری‌های خطرناک اعصاب و همچنین بیماری‌های اسکلروز جانبی آمیوتروفیک و پارکینسون را افزایش می‌دهد.

در این پژوهش 1280 ترکیب مختلف از جمله برخی داروها بر روی موش‌ها آزمایش شد و محققان دریافتند که 24 ترکیب از این ترکیبات و از جمله کافئین موجب افزایش آنزیم NMNAT2 در مغز شده و با تقویت توانایی‌های عقلی، روند تضعیف عقل در نتیجه کهولت سن را کندتر می‌کنند.

پیش از این کافئین توانایی خود در بهبود وضعیت حافظه موش‌هایی که مقدار زیادی پروتئین در مغز خود دارند را ثابت کرده بود.

بیش از 47 میلیون نفر در جهان از بیماری آلزایمر رنج می‌برند و پیش‌بینی می‌شود در سال 2050 این عدد به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.