.
.
.

ویدیو..لحظه حمله مهاجم فرودگاه اورلی پاریس به مامور امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در این ویدیو که توسط دوربین‌های مداربسته فرودگاه اورلی پاریس گرفته شده، نحوه حمله مهاجم در روز شنبه گذشته نشان داده می‌شود. فرودگاه اورلی دومین فرودگاه پرترافیک فرانسه است.

ویدیو لحظه حمله «زیاد بن بلقاسم»، مهاجم ۳۹ ساله به مامور زن فرودگاه را نشان می‌دهد، و اسلحه او را می‌گیرد، و اسلحه کمری را روی سر او می‌گذارد، و از دیگر ماموران می‌خواهد تا سلاح خود را زمین بگذارند.


مقامات فرانسوی روز یکشنبه جزئیات بیشتری در باره مهاجم فرودگاه اورلی منتشر کردند. بلقاسم صبح شنبه وارد محوطه فرودگاه شد، کوله پشتی حاوی بنزین را به زمین انداخت، مامور زنی را که مشغول گشت زدن بود گرفت و اسلحه کمری را روی سر او گذاشت، و به بقیه ماموران گفت: «اسلحه خود را زمین بگذارید، و دستتان را روی سرتان بگذارید. من اینجا آمده‌ام تا برای خدا بمیرم، و در هر صورت خواهم مرد».

دادستان فرانسه گفت: «مهاجم قصد گرفتن سلاح یکی از ماموران را داشت، و این یک حمله خطرناک بود. همه چیز حکایت از این داشت که به دنبال گرفتن اسلحه است، و به همین دلیل ماموران او را هدف قرار دادند».

ماموران پس از بازرسی یک جلد قران و ۷۵۰ یورو در جیب مهاجم پیدا کردند، و در بازرسی منزل او هم مقداری کوکائین و ارز خارجی پیدا شد.

مهاجم ىر فرودگاه پاریس که به ضرب گلوله پلیس کشته شد

حمله به مامور پلیس در شمال پاریس

ماموران پلیس فرانسه برادر و پدر مهاجم فرودگاه را دستگیر کردند، زیرا مشخص شد که آنها چند ساعت قبل از حمله نامه‌ای از زیاد دریافت کرده بودند.

برونو لو رو، وزیر کشور فرانسه گفت زیاد قبل از آن یک مامور پلیس را در شمال پاریس با اسلحه کمری مورد هدف قرار داده بود.

زیاد ساعت ۷ صبح روز شنبه در یک قرارگاه پلیس در شمال پاریس به روی یک افسر پلیس آتش گشود و از ناحیه سر او را زخمی کرد و از محل حادثه گریخت.

به گفته وزیر کشور، زیاد سپس به جنوب پاریس رفت و یک ماشین سرقت کرد و ساعت ۸ صبح وارد فرودگاه اورلی شد.

به گزارش رویترز ماموران امنیتی فرانسه مهاجم فرودگاه را به عنوان فردی تندرو می‌شناختند.