.
.
.

با 10 شهر ارزان دنیا آشنا شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بررسی 133 شهر مهم جهان نشان داد که سنگاپور گران‌ترین شهر جهان برای زندگی و آلماتی پایتخت قزاقستان ارزان‌ترین شهر جهان است. اگر چه هیچ شهر عربی در فهرست 10 شهر گران جهان قرار ندارد، الجزایر به عنوان یک شهر عربی در فهرست 10 شهر ارزان جای گرفته است.

این بررسی با هدف شناسایی مقصدهای مناسب برای مسافرت افراد دارای بودجه محدود انجام شده است تا آنها را از سفر به نقاطی که هزینه زندگی و اقامت در آنها بالاتر از حد توان افراد با درآمد محدود است، برحذر دارد.

به گزارش دیلی تلگراف شهرهای اروپای غربی و خاورمیانه در بالای فهرست گران‌ترین شهرهای جهان قرار دارند و شهر مشهوری چون لندن، برخلاف انتظار در فهرست 10 شهر جهان جایی نداشته و در رده 24 ایستاده است.

فهرست زیر، گران‌ترین شهرهای جهان را نشان می‌دهد. سنگاپور در رده اول این فهرست قرار گرفته است:

1.سنگاپور – سنگاپور
2.هنگ‌کنگ - چین
3.زوریخ – سوئیس
4.توکیو – ژاپن
5.اوساکا – ژاپن
6.سئول – کره‌جنوبی
7.ژنو – سوئیس
8.پاریس – فرانسه
9.نیویورک – آمریکا
10.کپنهاک – دانمارک

جان کوبیستیک مدیر این برنامه تحقیقاتی با اشاره به وجود تنها چهار شهر اروپایی در فهرست 10 شهر اول، گفت: «شهرهای بریتانیا جایگاه خود در فهرست گران‌ترین شهرهای جهان از دست داده و شهرهای آسیایی در این زمینه رشد کرده‌اند.».

کوبستیک همچنین وجود 8 شهر اروپایی در فهرست 10 شهر گران جهان در یک دهه پیش و نصف شدن این تعداد در حال حاضر را یادآور شد و از رخ‌دادن تغییرات اساسی در نقشه کشورها و شهرهای گران جهان خبر داد.

فهرست 10 شهر ارزان جهان به شرح ذیل است. براساس این فهرست، آلماتی، پایتخت قزاقستان ارزان‌ترین شهر جهان برای اقامت است:

1.آلماتی – قزاقستان
2.لاگوس – نیجریه
3.بنگلور – هند
4.کراچی – پاکستان
5.الجزائر – الجزائر
6.چنای – هند
7.بمبئی – هند
8.کییف – اوکراین
8.بخارست – رومانی
10.دهلی‌نو - هند

بیشترین بازدید موضوعات مهم