.
.
.

آیا حاضر به پرداخت 60 میلیون دلار برای تصاحب این الماس هستید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اگر 60 میلیون دلار داشته باشید، احتمالا بتوانید کارهای زیادی با آن بکنید. مثلا می‌توان یک هواپیما خرید ولی شاید پارکینگ شما به اندازه کافی بزرگ نباشد. پس بهتر است با 60 میلیون دلار چیز کوچکتری بخرید. اگر چنین تصمیمی گرفتید، پیشنهاد می‌کنیم ماه آینده سری به حراجی Sotheby در هنگ‌کنگ بزنید؛ جایی که "الماس ستاره صورتی" به حراج گذاشته خواهد شد.

به نظر می‌رسد الماس ستاره صورتی که 60 قیراط وزن دارد، بیش از 60 میلیون دلار فروخته شود. با توجه به رشد روزافزون درخواست برای سنگ‌های قیمتی کمیاب و یا نایاب، پیش‌بینی می‌شود این الماس بتواند رکود قیمت الماس جهان را بشکند.

براساس رده‌بندی موسسه سنگ‌های قیمتی آمریکا، این الماس بیضی‌شکل صورتی رنگ، شفاف‌ترین و درخشان‌ترین الماس صورتی جهان است. این الماس که در سال 1999 در آفریقا پیدا شد، در ابتدا 132 و نیم قیراط وزن داشت ولی در نتیجه عملیات تراش که دو سال به طول انجام، وزن آن به 60 قیراط کاهش پیدا کرد.

الماس ستاره صورتی دو برابر الماس Graff Pink وزن دارد. الماس Graff Pink که به رنگ صورتی پررنگ است، در سال 2010 به قیمت 46 میلیون دلار در حراجی Sotheby ژنو به فروش رفت و عنوان گران‌ترین الماس صورتی جهان را از آن خود کرد؛ عنوانی که به نظر می‌آید ماه آینده نصیب ستاره صورتی شود.

این الماس سه سال پیش نیز به فروش گذاشته شد و به قیمت 85 میلیون دلار به فروش رفت، لیکن برنده حراجی نتوانست مبلغ مورد نظر را پرداخت کند.