.
.
.

آمریکا مسافران بعضی از خطوط هوایی را از حمل لوازم الکترونیکی بزرگ منع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسافرانی که قصد دارند با بعضی از خطوط هواپیمایی وارد آمریکا شوند، نمی‌توانند لوازم الکترونیکی بزرگتر از موبایل را با خود به داخل هواپیما ببرند.

مقامات آمریکایی روز دوشنبه به خبرگزاری رویترز گفتند این ممنوعیت جدید در واکنش به تهدید‌های نامشخص تروریستی به اجرا گذاشته شده است.

این مقامات گفتند قرار است وزارت امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه این مقررات جدید را اعلام کند. آنها افزودند مقررات جدید ۸ تا ۱۰ خط هوایی را شامل خواهد شد.

یک مقام دیگر به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت که این ممنوعیت در مورد ۱۰ فرودگاه در ۸ کشور خاورمیانه و شمال آفریقا اعمال خواهد شد. رویترز قبلا گزارش داده بود که این ممنوعیت قرار است در مورد خطوط هوایی اردن و پادشاهی سعودی اجرا شود. هنوز هیچ نامی از کشورهای دیگر به میان نیامده است.

براساس مقررات جدید مسافران می‌توانند لوازم الکترونیکی از قبیل تبلت‌ها، DVD دستی، لپ‌تاپ و دوربین را در چمدان‌های خود گذاشته و به بار تحویل دهند.


شبکه خبری CNN هم به نقل از یک منبع آمریکایی گزارش داد که این مقررات جدید بخاطر تهدیدی است که از سوی القاعده پیش آمده است.

هواپیمایی سلطنتی اردن روز دوشنبه در تویتر به مسافرانی که عازم آمریکا هستند اعلام کرد اجازه حمل بیشتر لوازم الکترونیکی به داخل هواپیما داده نمی‌شود. این هواپیمایی گفته که حمل موبایل و لوازم مجاز پزشکی شامل این مقررات نمی‌شود.

سازمان هواپیمایی کشوری پادشاهی سعودی هم در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد اعلام کرد، «به درخواست مقامات آمریکایی، در پروازهایی که به آمریکا می‌رود، بردن لوازم الکترونیکی از قبیل لپ‌تاپ و تبلت به داخل هواپیما ممنوع است».

در این بیانیه افزوده شده است که این مقررات در «فرودگاه‌های بین‌المللی ملک خالد در ریاض، و ملک عبدالعزیز در جده اجرا خواهد شد».