.
.
.

FBI: درباره ارتباط میان تیم ترامپ و روسیه تحقیق می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جیمز کومی مدیر پلیس فدرال آمریکا FBI دوشنبه 30 مارس اعلام کرد که تحقیقات درباره دخالت احتمالی روسیه در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده به ویژه درباره «هماهنگی» میان کمپین دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و روس‌ها، در جریان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کومی که در جلسه مجلس نمایندگان آمریکا سخن می‌گفت، افزود: «مجوزی از وزارت دادگستری در این باره دریافت کردیم و باید تاکید کنم که پلیس فدرال در چارچوب ماموریت مبارزه با جاسوسی خود، درباره تلاش‌های دولت روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 تحقیق می‌کند».

او همچنین افزود که اطلاعاتی درباره شنود مکالمات ترامپ ندارد.

در همین حال دریادار مایک راجرز مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که واشینگتن برخلاف سخنان تلویحی هفته پیش یک سخنگوی کاخ سفید، از سازمان اطلاعات بریتانیا درخواست شنود از ترامپ را نکرده بود.

راجرز که در جلسه پارلمان سخن می‌گفت، افزود: «چیزی در این باره در آژانس امنیت ملی آمریکا ندیدم و هیچ کدام از ما چیزی نخواسته است».

او توضیح داد چنین درخواستی می‌توانست به روابط میان واشینگتن و لندن آسیب بزند.

هفته گذشته لندن این سخن که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از سازمان اطلاعات بریتانیا درخواست جاسوسی از ترامپ را کرده بود را «احمقانه» توصیف کرد.

دیفین نونیز رئیس کمیسیون اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا هم روز دوشنبه هرگونه شنود از برج ترامپ را رد کرد اما گفت ممکن است عملیات جاسوسی دیگری علیه ترامپ صورت گرفته باشد.