.
.
.

توضیح کاخ سفید درباره دست ندادن ترامپ با مرکل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شون اسپایسر سخنگوی کاخ سفید آمریکا گفت که دوناد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، درخواست انگلا مرکل صدر اعظم آلما را برای دست دادن با وی نشنیده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، اسپایسر دوشنبه 20 مارس در کنفرانسی خبری گفت: «هدف ترامپ از دست ندادن با مرکل بی‌ توجهی به وی نبود؛ بلکه رئیس‌جمهور آمریکا درخواست صدراعظم آلمان را در این خصوص نشنیده بود».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درخواست خبرنگاران برای دست دادن با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را در دیدار روز جمعه 17 مارس با او در کاخ سفید، نادیده گرفت و از این کار امتناع کرد.

پس از دیدار، دوربین‌های عکاسان و خبرنگاران، به ثبت دیدار دو رهبر پرداختند و از آن‌ها خواستند با یکدیگر دست بدهند؛ مساله‌ای که باعث شد مرکل آهسته خطاب به رئیس جمهوری آمریکای زمزمه کند: «از ما می‌خواهند دست بدهیم»، اما ترامپ سخنان مرکل را نادیده گرفت و بدون واکنش، به نگاه کردن به دوربین‌ها ادامه دارد، در حالی که صدر اعظم آلمان از این رفتار شوکه شده بود.

دونالد ترامپ روز جمعه با آنگلا مرکل در کاخ سفید دیدار کرده بود؛ دیداری که در مشخص کردن آینده پیمان ناتو و همکاری دو جانبه، موثر باشد.

برپایه آنچه اعلام شده، رئیس جهوری آمریکا و صدر اعظم بزرگترین اقتصاد اروپا، باید درباره تامین هزینه پیمان ناتو ور روابط با روسیه با یکدیگر گفت‌وگو کرده باشند. این نخستین دیدار دو جانبه از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ در ژانویه گذشته است؛ دیداری که از اهمیت بزرگی برای دو طرف برخوردار است.