فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار...مصرف این داروها ممکن است باعث ناتوانی جنسی شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروهی از کارشناسان پژوهشی دانشگاه «نورث ویسترن» در یک بررسی علمی جدید به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف برخی داروها که برای درمان ریزش مو بکار می‌رود، ممکن است مسبب ناتوانی جنسی در مردان شود.

  این گروه در گزارشی به مصرف کنندگان داروهای درمان ریزش مو هشدار دادند که مراقب مصرف نوع داروهای خود باشند تا اینکه در ازای درمان ریزش مو دچار عارضه ناتوانی جنسی نشوند.

  طبق این گزارش یکی از موادی که برای درمان ریزش مو به کار می‌رود، ماده «فیناستراید» که در یکی از داروهای ترکیبی برای جلوگیری از ریزش مو از آن استفاده می‌شود. در تحقیقات علمی جدید ثابت شده که دارویی که حاوی این ماده است می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد که تاثیر منفی بر توانایی جنسی مردان یکی از آن‌هاست.

  علاوه بر ماده فیناسترید «Finasteride» که تاثیر منفی آن بر مردان حتی مدت‌ها پس از متوقف کردن مصرف این دارو هم باقی می ماند، داروی دیگری حاوی ماده‌ای به نام دوتاسترید «Duttastred» نیز برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود که این ماده نیز می‌تواند آثار منفی بر توانایی جنسی مردان بگذارد.

  تیم علمی بین المللی دانشگاه «نورث وسترن» در ایالت شیکاگو آمریکا، با نظارت پرفسور استیون بالکنب، ضمن بررسی دقیق وتجزیه و تحلیل عوارض این مواد درمانی و آزمایش آن بر حدود 12 هزار نفر که این مواد را مصرف کرده‌اند به این نتیجه رسیدند که مصرف این داروها باعث ناتوانی جنسی شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران