فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • راز یک زندگی خوش زناشویی چیست؟

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بازار املاک در آمریکا شاهد علاقه صاحبخانه‌ها به یک اتاق اضافه و خانه‌هایی با ۲ اتاق خواب اصلی (مستربدروم) است.

  به گزارش روزنامه آمریکایی والستریت ژورنال، آقا و خانم استرن ۲۴مین سال ازدواج خود را در حالی جشن می‌گیرند که راز زندگی خوش زناشویی آنها در داشتن یک خانه با ۲ اتاق خواب اصلی است، یک اتاق خواب برای آقا و یکی هم برای خانم.

  خانم استرن، ۷۵ سال سن دارد و صاحب یک اتاق خواب مجزا در یک خانه ۱۴۰۰ مترمربعی است. او می‌گوید: «الان خیلی راحت هستم.

  شب‌ها وقتی دوست دارم کتاب بخوانم، دیگر غرغر شوهرم را نمی‌شونم که از من می‌خواهد چراغ را خاموش کنم. وقتی هم او دوست دارد وسط شب‌ در خانه بگردد، من بدخواب نمی‌شم».

  اکنون بعد از دیدن آخرین برنامه تلویزیون در اتاق خواب خانم، آقای استرن ۷۷ ساله به خانمش شب بخیر می‌گوید و به اتاق خواب خودش می‌رود.
  آقای استرن به شوخی می‌گوید: «دیگه خسته شدم شب‌ها بخاطر خروپف آنقدر سقولمه‌ بخورم که بدنم جابجا کبود شود».

  صاحبخانه‌هایی که به یک اتاق خواب اضافه علاقه دارند بخش کوچک ولی پرسودی از بازار ملک آمریکا را تشکیل می‌دهند. خانه‌هایی که یک اتاق خواب اضافی دارد، معمولا ۹ درصد گرانتر از خانه‌هایی هستند که فقط یک اتاق خواب اصلی دارند. این صاحبخانه‌ها اکنون ۱۰ درصد بالای بازار ملک آمریکا را در اختیار دارند.

  اکنون سازندگان خانه‌های تجملی در آمریکا متوجه این تقاضا برای اتاق خواب اضافی شده‌اند، و در رده خانه‌های بالای ۲ میلیون دلار در آمریکا از هر ۳ متقاضی یکنفر خواهان اتاق خواب اضافی است.

  در گذشته معمولا اتاق خواب اضافی در خانه‌های تجملی مخصوص مهمانان بود، اما اکنون صاحبخانه‌ها این اتاق خواب اضافی را برای خودشان برمی‌دارند.

  این صاحبخانه‌ها معمولا در سن‌های بالا هستند، و بخاطر اختلالات خواب مانند خروپف، گرفتگی بینی و بختک ممکن است خواب یک زوج مزاحم خواب زوج دیگر شود، و از آنجایی که این گروه از صاحبخانه‌ها درآمد بالایی دارند، ترجیح می‌دهند برای خواب راحت‌تر اتاق خواب خودشان را جدا کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران