.
.
.

تصویری.. این دختر را عرب‌ها شکنجه نکرده‌اند...

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بررسی‌های خبرگزاری فرانس 24 نشان داد ویدئوی خشونت‌آمیزی از کتک خوردن یک زن، که ادعا شده در پادشاهی سعودی رخ داده است، در واقع مربوط به کتک خوردن زنی در جنوب شرقی برزیل است.

بنا بر این گزارش، به مناسبت روز جهانی زنان در 8 مارس، ویدئویی از کتک خوردن زن در یک منطقه کشاورزی منتشر شد. این ویدئو به سرعت در فضای مجازی منتشر و هزاران بار بازنشر شد. گروهی از کاربران اینترنتی ادعا کردند این رویداد خشونت‌آمیز در یک مزرعه سیب‌زمینی در پادشاهی سعودی رخ داده است. برخی دیگر نیز آن را به آفریقایی‌تبارها نسبت دادند.

ویدئوی کتک خوردن این زن اولین بار توسط یک شهروند ساحل عاج که «گای» نام داشته و ساکن فرانسه است منتشر شد. این ویدئو از 8 مارس تا کنون 25 هزار بار مشاهده شده و 1200 بار به اشتراک گذاشته شده است.

این شهروند ساحل عاج ادعا کرد، مردانی که این زن آفریقایی را در مزرعه سیب‌زمینی کتک می‌زنند، اهل پادشاهی سعودی هستند.

بررسی‌های خبرگزاری فرانس 24، دروغ بودن ادعا این فرد را ثابت کرده و نشان داد این ویدئو در منطقه‌ای احتمالا در جنوب شرقی برزیل ضبط شده است.

مردانی که آن زن بی‌نوا را کتک می‌زنند، در ابتدا به زبان پرتغالی به او می‌گویند: «تو گناهکاری».

پس از آنکه زن جوان به دلیل شدت ضرباتی که به سر و صورتش اصابت می‌کند، از حال رفت، یکی دیگر از افراد حاضر در فیلم، به زبان پرتغالی می‌گوید: «کافی است. اینگونه او را می‌کشید».

در انتها نیز فرد دیگری خطاب به آن زن که دچار تنشج شده بود، می‌گوید: «دهانت را باز کن، نفس بکش. آنچه که باید انجام می‌دادیم، انجام دادیم».

فرانس24 با تماس با افرادی از جنوب شرقی برزیل، نظر آنها درباره این ویدئو را جویا شد و مشخص شد که افراد حاضر در ویدئو به زبان پرتغالی و به لهجه منطقه‌ای در جنوب شرقی برزیل صحبت می‌کنند.

پیش از این نیز یکی خبرگزاری برزیلی به نام "agenciatocantins" این فیلم را منتشر کرده بود ولی درباره زمان و مکان رخ دادن آن، اطلاعاتی ارائه نکرده بود.

شهروند ساحل عاج که این فیلم را منتشر کرده بود، در گفتگو با فرانس24 گفت که دوست دخترش این فیلم را برای او ارسال کرده و ادعا کرده بوده که از طریق دوست دیگری که در دبی سکونت دارد، به این فیلم دست یافته است.

انتشار فیلم کتک خوردن این زن بی‌نوا همزمان با روز جهانی زنان، موجی از واکنش‌های عرب‌ستیزی را در فضای مجازی به همراه داشت.