.
.
.

ملک سلمان در ژاپن: تروریسم بزرگ‌ترین تهدید برای کشورها و جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن با تاکید بر اینکه "تروریسم بزرگ‌ترین تهدید برای کشورها و جهان است"، بر همکاری‌های پادشاهی سعودی و پادشاهی ژاپن در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت: «افزایش همکاری‌های بین‌المللی و تلاش جدی برای نهادینه کردن فرهنگ گفتگو میان پیروان ادیان مختلف و تقویت روحیه مدارا میان ملت‌ها ضروری است».

خادم حرمین شریفین در دیدار با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن بر ضرورت جدی تقویت همکاری‌های بین‌المللی برای حل مشکلات و بحران‌های منطقه خاورمیانه، از جمله مساله فلسطین و بحران‌های موجود در سوریه و یمن تاکید کرد.

ملک سلمان در این دیدار رسمی گفت: «بحران‌هایی که منطقه شاهد آنهاست تاثیرات منفی بر روی ثبات و توسعه گذاشته و توسعه تجارت بین‌المللی را دچار مشکل کرده است. این بحران‌ها همچنین روند ارسال انرژی به دیگر کشورهای جهان را نیز تهدید می‌کند.»

پادشاه سعودی افزود: «تروریسم بزرگ‌ترین تهدید برای کشورها و جهان است و ما شرکای اساسی در موضوع مبارزه با تروریسم هستیم. ما همچنین خواهان افزایش همکاری‌های بین‌المللی و تلاش جدی برای نهادینه کردن فرهنگ گفتگو میان پیروان ادیان مختلف و تقویت روحیه مدارا میان ملت‌ها هستیم.»

نخست‌وزیر ژاپن نیز در استقبال رسمی از ملک سلمان بن عبدالعزیز، دیدار پادشاه سعودی از ژاپن را یک "دیدار تاریخی" توصیف کرد که می‌تواند باعث گسترش و تقویت روابط دو کشور افزایش همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های دو جانبه شود.

شینزو آبه همچنین به دیدارهای گذشته مقامات دو کشور و نتایج حاصله از آن دیدارها در راستای منافع ملی دو کشور اشاره کرد.

در دیدار ملک سلمان بن عبدالعزیز و شینزو آبه، روابط دو کشور و شیوه‌های گسترش همکاری‌ها در همه زمینه‌ها به بحث و گفتگو گذاشته شد. در این دیدار همچنین چشم‌انداز مشترک سعودی-ژاپنی 2030 و اهداف آن بررسی شد.