.
.
.

تصویری...خوش ‌خوراک‌ترین شهرهای جهان کدامند؟

برای چشیدن بهترین غذاهای جهان گذرنامه لازم دارید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به هرکجای دنیا که بروید، باید غذا بخورید. اگر این قسمت از سفر برای شما مهم است، پس باید به خوش خوراک‌ترین شهرهای دنیا سفر کنید.

سایت «تراول اند لیژر» (سفر و تفریح)، همه ساله با نظرسنجی از خوانندگان خود در باره تجربه سفرشان به شهرها، جزیره‌ها، خطوط کشتی‌رانی و هوایی، و تفرجگاه‌ها پرس‌وجو می‌کند و «جایزه بهترین‌های جهان» را اهدا می‌کند. خوانندگان این سایت شهرهای جهان را از نظر کیفیت زندگی، و از جمله غذا رده‌بندی می‌کنند. در رای‌گیری امسال بالا‌آمدن تعدادی از شهرها غیرمنتظره بود.

معلوم است که پاریس، پایتخت خوش‌خوراک جهان، به آسانی در ۳ رده اول جای دارد. بوی نان گرم و شیرینی‌ها و پنیرهای پاریس به هنر بیشتر شبیه است تا به غذا.

یک خواننده این سایت می‌گوید: «کیست که نتواند چند روز را در پاریس فقط با خوردن نان باگت و پنیر بگذراند؟»


در رای گیری امسال شهر «سن میگوئل دو آلنده» در ارتفاعات مرکزی مکزیک بخاطر رستوران‌ها و غذاهایش مورد توجه قرار گرفته است.

در آنسوی جهان، شهر چیانگ مای، بهترین شهر آسیا نام گرفته با غذای کلاسیک و سرخ کرده «فد پک بونگ دانگ» که به معنی «صبحی درخشان با سس صدف» است. این غذا را در بازارهای شبانه آماده می‌کنند تا صبح زود آن را بخورند.

جهانگردان خوش اشتها توجه کنند. در این لیست با شهرهایی آشنا می‌شوید که برای غذا خوردن جا دارد به آنها سفر کنید.

۱۰. بوردو، فرانسه۹. بارسلون، اسپانیا۸. چیانگ مای، تایلند۷. سن میگوئل دو آلنده، مکزیک۶. رم، ایتالیا۵. بولونیا، ایتالیا۴. فلورانس، ایتالیا۳. پاریس، فرانسه۲. سن سباستین، اسپانیاشماره ۱ بیروت، لبنان


بیروت، پایتخت لبنان، شاهد یک رنسانس فرهنگی است و بهترین راه برای مشاهده صمیمیت بیروتی‌ها، رفتن به رستوران «طاوله» در محله مرمیخائیل این شهر، و لذت بردن از غذاهای خوشمزه آن است.