.
.
.

مزاحم کاخ سفید پس از بالارفتن از نرده‌ها دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیریت ماموران مخفی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد جمعه شب یک فرد مزاحم که از نرده‌های کاخ سفید بالا رفته بود دستگیر شد.

این حادثه در ساعت ۱۱:۳۸ دقیقه شامگاه جمعه به وقت شرق آمریکا روی داد، زمانی که فردی مزاحم «از نرده بیرونی کاخ سفید» در نزدیکی ساختمان خزانه‌داری آمریکا بالا رفت و وارد محوطه کاخ شد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در زمان این رویداد در کاخ سفید بود.

به گزارش پلیس واشنگتن دی.سی، زمانی که فرد مزاحم به نام جاناتان تران، از نرده‌های کاخ سفید عبور کرد، یکی از ماموران مخفی کاخ در حیاط جنوبی مشغول نگهبانی بود و متوجه ورود غیرقانونی این فرد شد.

مامور مخفی کاخ جلوی این فرد را می‌گیرد و از او می‌پرسد که آیا کارت شناسایی دارد. به گزارش پلیس، تان در جواب مامور می‌گوید: «نه، ولی من دوست رییس جمهوری هستم و با او قرار دارم».

مامور از تان می‌پرسد چطور وارد محوطه شده، و او می‌گوید: «از روی نرده‌ها پریده‌ام».

این فرد یک کوله‌پشتی داشته، که بعد از بازرسی مشخص شد هیچ ماده خطرناکی با خود ندارد.

ترامپ روز شنبه در باره این حادثه به خبرنگاران گفت: «ماموران مخفی شب گذشته کار خود را عالی انجام دادند»، و در باره مرد مزاحم گفت که او «فردی ناراحت» بوده است.

ورود غیرقانونی به کاخ سفید پیش از این هم اتفاق افتاده است. در سپتامبر ۲۰۱۴، یک فرد با پریدن از نرده‌ها، یکی از ماموران را به زمین می‌زند و به سوی ساختمان کاخ می‌دود، و پس از تلاش بسیار در داخل ساختمان دستگیر می‌شود.

این رویداد که در دولت باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا روی داد، منجر به استعفای جولیا پیرسون، مدیر خدمات مخفی کاخ سفید شد.