فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویکی‌لیکس: کدهای سایبری CIA را در اختیار شرکت‌های الکترونیکی می‌گذاریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جولیان آسانژ موسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس گفت، با انتشار سندهای محرمانه جاسوی الکترونیکی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) به دنبال بزرگترین افشاگری خود علیه این سازمان بوده و قصد دارد تکنیک‌های مورد استفاده هکرهای سیا را در اختیار شرکت‌های فن‌آوری قرار دهد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، آسانژ که در حال حاضر در به سفارت اکوادور در شهر لندن پناهنده شده، جمعه 10 مارس در اظهاراتی که از طریق کنفرانس اینترنتی مطرح کرد گفت: «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا کنترل کل زرادخانه سایبری خود را از دست داده است».

  وی ادامه داد: «این که این سازمان اقدام به ایجاد یک چنین زرادخانه‌ای و بعد ذخیره آن در یک جا کرده و نتوانسته امنیت آن را حفظ کند یک بی‌کفایتی تاریخی و ویرانگر برای سیا محسوب می‌شود».

  آسانژ در حالی این اظهارات را مطرح کرده که دو روز پیش از آن ویکی‌لیکس بالغ بر 7818 صفحه سند را تحت عنوان بزرگترین افشاگری علیه سازمان CIA منتشر کرد.

  آسانژ گفت، دلیلش برای این که کدهای مورد استفاده هکرهای سیا را تاکنون منتشر نکرده این بوده که نخواسته خبرنگاران، مردم جهان و منابعش با استفاده از این سلاح‌ها هک شوند.

  او تاکید کرد، قصد دارد در درجه اول این کدها و اطلاعات را در اختیار شرکت‌هایی نظیر اپل، گوگل و سامسونگ قرار دهد تا آنها آسیب پذیری محصولاتشان را در برابر اقدامات هکری سیا برطرف کنند.

  آسانژ گفت: «ما تصمیم گرفتیم با تولید کنندگان محصولات الکترونیکی همکاری کنیم و به آنها دسترسی انحصاری به اطلاعات تکنولوژیکی که داریم را بدهیم تا آنها به ترمیم آسیب پذیری‌ها بپردازند. به مجرد این که این سلاح های هکری عملا توسط ما خنثی شوند ما اطلاعات بیشتر را منتشر خواهیم کرد».

  آسانژ اظهار نکرد که چه زمان کدهای هکری سیا به شرکتها تحویل داده خواهند شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران