فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری... رياست‌جمهوری آمریکا، اینچنین اوباما را پیر کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  سال‌های ریاست‌جمهوری آمریکا، به درستی که اوباما را پیر کرد؛ این اولین چیزی است که پس از مقایسه عکس‌های باراک اوباما در هنگام ورود به کاخ سفید و هنگام خروج او از محل اقامت ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌توان گفت.

  کنار هم قرار دادن دو تصویر از اوباما در روز سوگند ریاست‌جمهوری و روزی که سخنرانی خداحافظی را انجام داد، به وضوح تاثیرات 8 سال ریاست‌جمهوری را بر اولین رئیس‌جمهوری آفریقایی‌تبار آمریکا نشان می‌دهد. او در 20 ژانویه 2009 به عنوان چهل و چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا سوگند یاد کرد و 8 سال بعد، در 20 ژانویه 2017 پس از سخنرانی خداحافظی، سکان هدایت این کشور را به دونالد ترامپ سپرد.

  بررسی این دو تصویر نشان می‌دهد در این مدت چهره اوباما تکیده‌تر شده و چروک صورت او بیشتر شده است. ناظران باور دارند، موضوعات بسیار پیچیده و سنگینی که اوباما در این مدت با آنها درگیر بوده، اینچنین او را پیر کرده‌اند. بحران مالی ایالات متحده آمریکا، جنگ در عراق و افغانستان، توافق هسته‌ای با ایران و روابط دیپلماتیک با کوبا از سخت‌ترین پرونده‌هایی بوده‌اند که در این سال‌ها اوباما با آنها روبرو بوده است.

  موهای باراک اوباما نیز در 8 سال ریاست‌جمهوری و تصدی دشوارترین مسئولیت جهان رو به سفیدی نهاد و گرد پیری روی موهایش نشست. مقایسه مقدار و تعداد موهای سفید باراک اوباما در دو تصویر 2009 و2017 این موضوع را به وضوح نشان می‌دهد.

  باراک حسین اوبامای دوم (Barack Hussein Obama II) در 4 آگوست 1964 به دنیا آمد. او در زمان ورود به کاخ سفید 47 سال سن داشت و در 55 سالگی از کاخ سفید خارج شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران